Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
3 najczęściej popełniane błędy przy wykonywaniu posadzki cementowej

Poprawne wykonanie posadzki cementowej nie warunkuje bezpieczeństwa konstrukcji ani nie wpływa na energooszczędność budynku. Mimo tego ma duże znaczenie pod względem użytkowym i estetycznym oraz znacząco wpływa na trwałość podłogi. Wszystkie warstwy powinny zostać odpowiednio zaprojektowane, a zastosowane rozwiązania dobrane do przeznaczenia pomieszczeń. Jakie błędy popełnia się najczęściej przy tworzeniu posadzki cementowej?
Niewłaściwa konsystencja mieszanki betonowej
Wykonując poszczególne warstwy podłogowe, trzeba pamiętać, że konsystencja mieszanek musi zostać poprawnie dobrana. Uwzględniając warunki, w jakich beton się wiąże, nie ma możliwości ingerowania w jego konsystencję już po wylaniu. Należy pamiętać, że niewłaściwa gęstość skutkuje problemami w trakcie układania mieszanki. Z tego powodu wybierając odpowiedni beton, należy uwzględnić takie kwestie jak: powierzchnia podłóg, panujące warunki atmosferyczne czy możliwości wykonawcze. Szeroki wybór produktów przeznaczonych do różnych zastosowań, znaleźć można w sklepie Cemix.
Nieprawidłowe wykonanie wylewki podłogowej
Rodzaj zastosowanej wylewki podłogowej powinno dobrać się do sposobu wykończenia podłogi. Przykładowo — posadzki drewniane kładzie się na mineralne podkłady podłogowe o wytrzymałości na zginanie F6 i minimalnej wytrzymałości na ściskanie C20/25. Brak uwzględnienia opisanych wymogów warunkuje użycie specjalnych mat wzmacniających. Ich zakup generuje dodatkowe koszty, nadwerężające budżet przeznaczony na realizację danego zlecenia.
Dodatkowo do ułożenia posadzki na wylewce betonowej niezbędna jest, aby była ona całkowicie sucha. W zależności od planowanej metody wykończenia konieczne staje się osiągnięcie maksymalnej granicznej wilgotności. Przy drewnianych podłogach nie może ona przekraczać 2%, a przy płytkach 4%. Należy też pamiętać, że gdy w podłodze znajdują się różne instalacje, trzeba wzmocnić wylewkę, np. układając zbrojenia.
Złe warunki podczas prac wykonawczych
Na jakość wykonywanej posadzki cementowej ma wpływ szereg czynników. Nierównomierne wysychanie jednego z obszarów, spowodowane nadmiernym nasłonecznieniem, może skutkować jej pękaniem. Z kolei narażenie pomieszczenia na przeciągi zazwyczaj prowadzi do powstawania rys na wylanym betonie. Należy też pamiętać, że posadzka cementowa w pierwszej fazie wymaga właściwej pielęgnacji. Zbyt szybkie wysychanie doprowadzi do kurczenia się i powstawania pęknięć. Z tego powodu niezbędne jest zwilżanie nowo powstałej wylewki wodą przez okres około 10 dni.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana