Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
5 objawów uszkodzonej hydroizolacji fundamentów
Każdy budynek musi zostać właściwie zabezpieczony przed działaniem wody gruntowej i powierzchniowej przez wykonanie odpowiedniej izolacji przeciwwodnej lub przeciwwilgociowej, w zależności od warunków panujących w miejscu, gdzie ma zostać wzniesiony. Pozwala to na uzyskanie ochrony przed negatywnym wpływem przesiąkania lub podciągania kapilarnego. Może się jednak zdarzyć, że hydroizolacja fundamentów ulegnie uszkodzeniu.
Po czym poznać, że hydroizolacja nie funkcjonuje prawidłowo?
Oznakami uszkodzenia hydroizolacji będzie zawilgocenie ścian znajdujących się blisko podłoża, a więc w przyziemiu czy na parterze budynku. W grę może tu wchodzić zarówno pojawianie się nieestetycznych plam oraz przebarwień, jak i typowych zacieków. Wskazówką, że doszło do przerwania ciągłości zabezpieczenia przeciwwodnego lub przeciwwilgociowego może też być pękanie i odspajanie się tynków wewnętrznych oraz zewnętrznych, występowanie charakterystycznych purchli na powierzchni gładzi gipsowej, a także jej łuszczenie. O pojawieniu się problemów związanych z przedostawaniem się wody do struktury budynku będzie też świadczył nieprzyjemny zapach obecny w pomieszczeniach znajdujących się na niższych kondygnacjach. Symptomem, że izolacja została przerwana, może być intensywny rozwój grzybów i pleśni na elementach budynku. Przejawem uszkodzeń okaże się kruszenie się materiałów budowlanych. O niesprawnej hydroizolacji świadczy ponadto woda pojawiająca się w pomieszczeniach ulokowanych poniżej poziomu gruntu. W razie stwierdzenia, że do wnętrza budynku przedostaje się woda, należy zdecydować się na osuszenie budynku i odtworzenie lub naprawę izolacji przeciwwodnej. W Gdańsku usługami tego rodzaju zajmuje się firma Eco-Izolacje.
Przeczytaj również: Kiedy warto zdecydować się na hydroizolację?
Co można zrobić, gdy hydroizolacja ulegnie uszkodzeniu?
W przypadku uszkodzenia warstwy izolacji przeciwwilgociowej lub przeciwwodnej niezależnie od tego, czy chodzi o izolację poziomą czy pionową konieczne będzie jej odtworzenie. Wykonanie takich prac przy zastosowaniu tradycyjnych metod wymagałoby pracochłonnego i kosztownego odkopania fundamentów. Można jednak posłużyć się technologią iniekcji, przy której w przegrodzie budowlanej przygotowuje się otwory do podania preparatu, który stworzy nieprzepuszczalną barierę dla wody. Firma Eco-Izolacje – Izolacja Fundamentów z Gdyni specjalizuje się w wykonywaniu izolacji strukturalnych i kurtynowych idealnych w przypadku uszkodzenia hydroizolacji poziomych oraz pionowych.
Przeczytaj również: Chemia budowlana w służbie hydroizolacji - jakie produkty warto wybrać?
Przeczytaj również: Czy hydroizolacje dachów płaskich są kosztowne?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana