Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
8 mitów na temat instalacji inteligentnego domu
Inteligentne domy są w przestrzeni od lat, a mimo to wciąż budzą wątpliwości. Nie są potrzebne w każdym gospodarstwie, ale jest to warte swojej ceny udogodnienie, które sprawdza się szczególnie w dużych domach jednorodzinnych. Na temat inteligentnych instalacji pojawia się sporo mitów, które mają niewiele wspólnego z prawdą, ale skutecznie odstraszają potencjalnie zainteresowanych nimi użytkowników. Poznaj te najpopularniejsze.
Mity na temat wartości inteligentnych instalacji
Budżet domowy najczęściej przesądza o tym, czy właściciele budynku zdecydują się na inteligentne instalacje. To z pieniędzmi wiąże się wiele mitów związanych z takim rozwiązaniem. Dwa najpopularniejsze z nich to:
Przeczytaj również: Co zaliczamy do elementów automatyki budynkowej?
inteligentne domy są bardzo drogie,
utrzymanie i zadbanie o inteligentny dom jest kosztowne.
Faktycznie jak każdy dodatkowy system montowany w domu, inteligentne instalacje to dodatkowy wydatek. Nie jest on jednak aż tak duży, jak twierdzi wiele osób. Cena zależy w dużej mierze od rozwiązań, na jakie zdecydują się domownicy. Nie trzeba od razu montować wszystkiego, co ma w ofercie firma, tylko postawić na praktyczną ofertę.
Mity o korzystaniu z inteligentnego domu
Wiele mitów dotyczy też korzystania z inteligentnego domu i tego, w jak dużej mierze kontroluje on przestrzeń właścicieli. Bardzo często można usłyszeć, że:
kiedy nastąpią przerwy w dostawie prądu, system stanie się bezużyteczny,
dom w pełni przejmie kontrolę nad funkcjonowaniem rodziny,
system jest skomplikowany w obsłudze, szczególnie dla osób starszych,
zwierzęta zaburzają poprawną pracę inteligentnych instalacji,
sprzęt może emitować niezdrowe dla człowieka fale,
system da się zamontować tylko w nowym domu.
W rzeczywistości wszystkie te mity nie pokrywają się z prawdą. Inteligentna instalacja nie jest szkodliwa dla zdrowia, nie zagraża także bezpieczeństwu i poczuciu indywidualności domowników.
Żaden z powyższych mitów nie powinien być argumentem podczas podejmowania decyzji, czy warto zamontować w inteligentną instalację. Firmy takie jak MAX NOVA SP. Z O.O. oferują bezpieczne, proste w obsłudze systemy, które można dopasować do swoich potrzeb. Trzeba też wiedzieć, że inteligentne domy nie są zagrożeniem dla ludzi. Nie odbierają decyzyjności ani nie rozleniwiają. Nie trzeba się także obawiać, że w razie awarii zostanie się zamkniętym we własnym domu albo nic nie będzie działać. Fachowo zamontowane instalacje są także łatwe w programowaniu i sterowaniu, nie jest wymagana więc konsultacja z inżynierem przy każdej, najmniejszej zmianie ustawień.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana