Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Budowa ścian działowych z bloczków keramzytowych

Budowa domu wiąże się z koniecznością wykonania projektu oraz doboru odpowiednich materiałów. Powinny one spełniać określone normy, wynikające z przepisów budowlanych. W praktyce oznacza to, że inne kryteria wyboru trzeba zastosować w przypadku dachu, fundamentów, ścian nośnych czy działowych. Do budowy tych ostatnich z powodzeniem można wykorzystać bloczki keramzytowe. Dlaczego warto postawić ścianę z keramzytu?
Czym jest keramzyt i jakie ma zalety?
Keramzyt jest nowoczesnym materiałem budowlanym, który już od wielu lat wypiera tradycyjną galanterię betonową. Wynika to z faktu, że jego produkcja jest tańsza, materiał jest wytrzymalszy i ma mniejszą masę niż bloczki z betonu. W efekcie stawiane z niego konstrukcje nie obciążają tak bardzo fundamentów, na których tym samym można nieco zaoszczędzić. Lżejszy dom z keramzytowymi ścianami można też ulokować na mniej spójnym podłożu bez wykonywania skomplikowanych wzmocnień w postaci pali czy głębokich fundamentów.
Keramzytowe bloczki ścienne ze Szczecina są odporne na ogień, czynniki biologiczne i mają doskonałe właściwości izolacyjne. O ich trwałości i odporności na czynniki środkowe decyduje też wypalanie w temperaturze ok. 1150 stopni C. Ponadto keramzyt ma niską nasiąkliwość, dzięki czemu nie ulega zmianom pod wpływem wilgoci. Wszystkie te cechy sprawiają, że doskonale sprawdza się, jako materiał na ściany wewnętrzne.
Murowane ściany z keramzytu – korzyści
Ściany wewnętrzne nie zawsze wymagają tradycyjnego murowania. Pomimo to jednak zdecydowanie się na takie rozwiązanie przyniesie wiele korzyści. Konstrukcja jest bowiem bardziej solidna i wytrzymała, co pozwala powiesić na niej np. szafkę obciążoną rzeczami. Warunkiem jednak jest ulokowanie podstawy ściany bezpośrednio na stropie lub betonowej posadzce. Murowanie od poziomu podłogi zmniejszy jej wytrzymałość.
Wykonanie ściany działowej z keramzytu zagwarantuje też lepszą izolację akustyczną niż karton-gips. Dodatkowo producenci tacy jak firma Keramzyt System oferują bloczki keramzytowe o różnej grubości, Dzięki temu można je dopasować do parametrów ściany oraz miejsca jej ulokowania. Przykładowo sypialnia wymaga lepszego wyciszenia, dlatego warto oddzielić ją ścianką działową z nieco grubszych bloczków.
Wykorzystanie keramzytu do wykonania ścian działowych w domu mieszkalnym zapewnia wiele korzyści. Pomieszczenia są cieplejsze, dzięki czemu można oszczędzić na rachunkach za prąd. Są też ciche, wolne od pleśni i innych szkodników biologicznych, a dzięki specjalnym wpustom w bloczkach – łatwe w montażu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana