Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Charakterystyka i zalety bram segmentowych
Bramy segmentowe cieszą się obecnie ogromną popularnością. Są stosunkowo niedrogie, a jednocześnie zapewniają naprawdę dobrą termoizolację. Jakie są ich inne zalety? Jak produkty tego typu wypadają w porównaniu z bramami rolowanymi i uchylnymi? Odpowiedzi na te ważne pytania znajdziesz w poniższym tekście.
Czym są bramy segmentowe?
Bramy segmentowe znajdziemy zarówno w przydomowych garażach, jak i w obiektach przemysłowych czy magazynach. Skrzydła takich bram tworzy się z paneli stalowych ocynkowanych ogniowo, które często są także wypełnione specjalną pianką poliuretanową. Segmenty są ze sobą połączone zawiasami, a w trakcie otwierania przesuwają się w górę na rolkach i prowadnicach, które w zdecydowanej większości przypadków mocuje się do sufitu garażu. Co ciekawe, na rynku dostępne są także bramy segmentowe, które otwierają się w bok, na jedną ze ścian garażu. Jest to jednak zdecydowanie rzadziej spotykane rozwiązanie.
Przeczytaj również: Gdzie najlepiej sprawdzą się bramy segmentowe?
Najważniejsze zalety rozwiązania
W Zielonej Górze bramy segmentowe to rozwiązanie, które cieszy się bardzo dużą popularnością. W skali całego kraju szacuje się z kolei, że wybiera je ponad 80% osób budujących lub remontujących dom. Wynika to z tego, że bramy tego typu mają kilka niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim charakteryzują się one bardzo dobrą izolacją termiczną i akustyczną, co ma duży wpływ na efektywność energetyczną budynku. Jest to także świetne rozwiązanie, gdy mamy krótki podjazd. Żaden z elementów bramy nie wysuwa się bowiem przed zewnętrzną powierzchnię ściany garażu. Jest to także rozwiązanie bardzo elastyczne. Dostępne są zarówno takie modele, które otwiera się ręcznie, jak i takie, które otwierają się automatycznie.
Przeczytaj również: Czym jest brama palisadowa i kiedy warto się na nią zdecydować?
Porównanie z innymi rozwiązaniami
Jak zauważają eksperci z firmy Bow-Max, bramy segmentowe pod wieloma względami są lepsze od bram rolowanych. Po pierwsze, są one od nich zauważalnie tańsze. Po drugie, zapewniają znacznie lepszą izolację termiczną i akustyczną. Po trzecie, ich montaż jest zdecydowanie szybszy i łatwiejszy. Również w porównaniu z bramami uchylnymi bramy segmentowe wypadają bardzo dobrze. Nie zajmują one bowiem tak dużo przestrzeni oraz zapewniają lepszą termoizolację. Jest to zatem nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę.
Przeczytaj również: Zastosowanie bram w przemyśle, transporcie i budownictwie
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana