Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Co zaliczamy do chemii budowlanej?

Spis treści
- Czym jest chemia budowlana?
- Zaprawy budowlane
- Tynki zewnętrze i wewnętrzne
- Farby do wnętrz i fasadowe
- Preparaty pomocnicze
Chemia budowlana to bardzo obszerna grupa produktów niezastąpionych podczas prowadzenia prac budowlanych i remontowych. Szczególnie niezbędna jest przy wykańczaniu wnętrz mieszkań i domów oraz elewacji budynków. Dystrybucją tej kategorii produktów zajmują się specjalistyczne hurtownie. Dowiedz się, jakie produkty zaliczają one do chemii budowlanej.
Czym jest chemia budowlana?
Można śmiało stwierdzić, że produkty zaliczane do chemii budowlanej są jednymi z najważniejszych w procesie wznoszenia i wykańczania budynków. Jak można dowiedzieć się, odwiedzając witryną internetową hurtowni budowlanej Domet z miejscowości Lamki, niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego, która jest też dystrybutorem ceramiki budowlanej, najważniejszy jest wybór właściwych produktów chemii budowlanej, które spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną skuteczność.
Przeczytaj również: Izolacje rurociągów a efektywność energetyczna przedsiębiorstw
Zaprawy budowlane
Zaprawy murarskie umożliwiają skuteczne łączenie takich elementów konstrukcyjnych jak cegły, pustaki lub bloczki. Najczęściej stosowane są zaprawy cementowe, cementowo-wapienne oraz różnego typu kleje. Do tej kategorii artykułów chemii budowlanej zalicza się gotowe mieszanki do wykonywania wylewek, wyrównywania powierzchni i uszczelniania. Dużą grupę stanowią zaprawy klejowe do przyklejania płytek i płyt podłogowych oraz ściennych, a także wykonywania okładzin kamiennych.
Przeczytaj również: Charakterystyka i zastosowanie pasm świetlnych - co warto wiedzieć?
Tynki zewnętrze i wewnętrzne
Tynki to produkty dekoracyjne dostępne w wariantach grubowarstwowych lub cienkowarstwowych. Przeznaczone są do wyrównywania ścian wewnętrznych oraz wykańczania fasad budynków poprzez nakładanie ich na warstwę ocieplenia ściany dwuwarstwowej.
Przeczytaj również: Charakterystyka i zastosowanie dylatometru Marchettiego
Farby do wnętrz i fasadowe
Farby i lakiery są niezastąpione w pracach wykończeniowych, do malowania elewacji, ścian wewnętrznych i wielu innych elementów. Najbardziej popularne są farby lateksowe, silikonowe i akrylowe. Przy malowaniu elewacji sprawdzają się farby polikrzemianowe. Do tej grupy chemii budowlanej zalicza się także farby dekoracyjne, preparaty do konserwacji drewna, rozpuszczalniki itp.
Preparaty pomocnicze
W tej grupie na szczególną uwagę zasługują preparaty od uszczelnień i techniki mocowania. Są to produkty gruntujące oraz różnego typu uszczelniacze, takie jak silikony, akryle i elastyczne kity. Technika zamocowań to kotwy chemiczne, a także pianki montażowe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana