Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Czy agregaty prądotwórcze głośno pracują?
Nie są znane dokładne kryteria dotyczące hałasu, jakie powinny spełniać agregaty prądotwórcze. Prawo nie zobowiązuje producentów do testowania maszyn pod tym kątem, nie jest też ustalone, jakie urządzenia mogą być dopuszczone do sprzedaży. Przez to często można spotkać modele, które pracują głośno, nie rzadko generując hałas niezdrowy dla człowieka i utrudniający mu pracę.
Jak pracują agregaty prądotwórcze?
Agregaty prądotwórcze wcale nie muszą być głośne. Wielu producentów stosuje specjalne, pochłaniające dźwięki obudowy, żeby maksymalnie wyciszyć je w trakcie pracy. Rzadko udaje się je całkowicie wygłuszyć i przeważnie są słyszalne podczas pracy, ale jest to dźwięk, który można tolerować. Hałas, który wydają urządzenia, zależy od tego, jakie mają one przeznaczenie. Warto także zauważyć, że:
agregaty do domów jednorodzinnych powinny być maksymalnie ciche,
agregaty montowane w miejscach pracy powinny znajdować się jak najdalej od biura.
Agregaty prądotwórcze mogą wydawać większy hałas na imprezach w plenerze albo na dużych salach, co usprawiedliwia ich rozmiar. Takie urządzenia są natomiast duże oraz wydajne, a co za tym idzie, generują sporo energii.
Czy można minimalizować hałas wydawany przez agregaty prądotwórcze?
Wpływ hałasu na zdrowie jest poważny i może skutkować gorszą koncentracją, bólami głowy, a nawet uszkodzeniem słuchu. Jednym ze skutecznych sposobów na izolowanie dźwięków z pracującego agregatu jest zakupienie modelu w obudowie dźwiękochłonnej. Inne metody to między innymi:
postawienie maszyny jak najdalej od przestrzeni użytkowej, szczególnie w domu jednorodzinnym,
stworzenie przestrzeni między agregatem a innymi hałasującymi maszynami, żeby dźwięk się nie nawarstwiał,
zabezpieczenie wszystkich zewnętrznych elementów agregatu,
zamontowanie tłumika lub zestawu tłumiącego do agregatu prądotwórczego – ten element można kupić w sklepach oferujących akcesoria i osprzęt do agregatów albo bezpośrednio u producenta.
Wybierając agregat, trzeba wziąć pod uwagę hałas, który ten może produkować. Modele dostępne w specjalistycznych sklepach, takich jak AGAR, są przeznaczone do konkretnych zadań, nie ma więc obawy, że generowane przez nie dźwięki będą szkodzić użytkownikom. W razie potrzeby zawsze można zamówić do nich zestaw tłumiący. Ten jednak zajmuje dodatkowe miejsce, a to nie zawsze jest dostępne. Wybierając model do domu jednorodzinnego, warto zwrócić uwagę na jego rozmiary. Większe agregaty są bardziej wydajne, ale nie sprawdzą się w małym budynku.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana