Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Czy dobry sprzęt budowalny zawsze jest drogi?
W wielu zakładach pracy nie można wykonywać zleceń bez profesjonalnych narzędzi budowlanych. Większość z nich całkiem sporo kosztuje i trudno jest sobie pozwolić na ich zakup, szczególnie jeśli dopiero zaczyna się prowadzić swoją działalność. Czasami zamiast zakupu nowych maszyn najbardziej opłacalny będzie wynajem, ale nie zawsze. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy – sprawdź jakie.
Zakup maszyny - czy zawsze się opłaca?
Sprzęt budowlany nie należy do najtańszych, ale czasami będzie to niezbędna inwestycja. Jego zakup może okazać się dobrym ruchem, jeśli:
- będzie regularnie i sporo eksploatowany,
- może przyczynić się do znacznego zwiększenia zarobków,
- firmę stać na poniesienie kosztów związanych z zakupem.
Wynajem sprzętu budowlanego jest tańszy i nie zamyka szans na zdobycie na własność maszyny. Chociaż zakup nowego jest znacznie atrakcyjniejszy, to trzeba mieć na uwadze fakt, że na narzędzia specjalistyczne przeważnie długo się czeka, a technologia szybko się zmienia. Dlatego wiele osób nie chce inwestować w sprzęt prosto od producenta i decyduje się na maszyny z drugiej ręki.
Przeczytaj również: Wynajem vs zakup profesjonalnego sprzętu budowlanego
Zakup używanego sprzętu budowlanego jest dla wielu zakładów sposobem na pozyskanie niezbędnych narzędzi do pracy. Przeważnie można szybko go znaleźć i zakupić za sporo niższą cenę niż ta proponowana przez producenta. Do tego nie czeka się na sprowadzenie pół roku. Z używanym sprzętem jest jednak często jak z samochodami z drugiej ręki: nigdy nie wie się, czy wszystko jest z nim w porządku. Dlatego szukając tańszych narzędzi, warto pamiętać o:
Przeczytaj również: 5 zalet wynajmu ciężkiego sprzętu budowlanego
- dokładnym wypytaniu sprzedającego o stan techniczny urządzenia,
- przetestowaniu urządzenia przed zakupem,
- upewnieniu się, że nie pochodzi on z kradzieży.
Często zdarza się, że zgubione na budowie narzędzia pojawiają się potem na rynku wtórnym.
Czy lepiej skorzystać z wynajmu?
Wynajem sprzętu budowlanego może okazać się ciekawą alternatywą. Firmy takie jak MobilSerwis oferują szeroki wybór maszyn i narzędzi do wynajęcia. Dużym plusem takiego rozwiązania są oczywiście niższe koszty, ale na tym zalety wynajmu się nie kończą. Firmy mogą w ten sposób przetestować sprzęt, nad którego zakupem się zastanawiają albo skompletować maszyny, które wymagają dodatkowych komponentów, żeby pełnić więcej funkcji. Wynajem można traktować jako rozwiązanie przejściowe, aby poznać działanie narzędzi. To też ciekawy sposób na regularne rozszerzanie świadczonych usług przy inwestowaniu niewielkich kwot. Przedsiębiorstwa mogą nawet starać się o rozłożenie kosztów w czasie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana