Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Czym charakteryzują się rozdzielnice modułowe?
Rozdzielnice modułowe odpowiadają za ochronę obwodów przed uszkodzeniami mechanicznymi, wodą i zanieczyszczeniami. Dzięki ich zastosowaniu zmniejsza się ryzyko usterek, które obniżają efektywność instalacji elektrycznej. Znajdują wykorzystanie w gospodarstwach domowych, biurowcach, budynkach użyteczności publicznej oraz w zakładach przemysłowych. Poniżej poznasz cechy charakterystyczne tych urządzeń.
Rodzaje rozdzielnic modułowych
Poszczególne modele rozdzielnic modułowych różnią się sposobem montażu – mogą być umieszczane bezpośrednio na ścianach lub we wcześniej przygotowanych otworach wnękowych. Ze względu na tę cechę wyróżnia się wśród tych urządzeń trzy rodzaje:
- rozdzielnice natynkowe – ich montaż jest szybki i prosty. Ze względu na to, że pozostają nieosłonięte, są produkowane z tworzyw o wysokich parametrach ochronnych;
- rozdzielnice podtynkowe – umieszczane są w otworach wnękowych, co zapewnia im dodatkową ochronę. Stosuje się je tam, gdzie instalacja urządzenia na ścianie jest niemożliwa lub nie ma na to pozwolenia;
- rozdzielnice hermetyczne – charakteryzują się podwyższoną szczelnością, przez co przeznaczone są do montażu w obiektach, w których elementy instalacji elektrycznej są narażone na dużą ilość pyłu i wilgoci. Występują w wersji podtynkowej i natynkowej.
Przed zakupem urządzenia należy przeanalizować, jaki sposób montażu będzie najkorzystniejszy w danym obiekcie. Rozdzielnice modułowe muszą odpowiadać warunkom panującym w budynku oraz powinny zapewniać optymalny poziom ochrony instalacji elektrycznej. W specjalistycznych sklepach można znaleźć modele o indywidualnej konfiguracji, która jest dostosowana do potrzeb konkretnego obiektu mieszkalnego, użytkowego lub przemysłowego.
Normy szczelności rozdzielnic modułowych
Ważną cechą rozdzielnic modułowych jest ich szczelność. Parametr ten został określony w dwóch zakresach:
- od IP20 do IP42 – użytkowane wyłącznie we wnętrzach budynków (pomieszczenia suche, ogrzewane, czyste);
- od IP55 do IP66 – przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Należą do nich modele zewnętrzne, które są dodatkowo zabezpieczone przed korozją i promieniowaniem słonecznym.
Rozdzielnice modułowe zgodne z normami bezpieczeństwa zamówisz na stronie sklepu z artykułami elektrycznymi Elektro24. Firma zapewnia realizację zamówienia w 24 godziny, bezpieczną wysyłkę i fachowe doradztwo. Na stronie sklepu znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych urządzeń i liczne promocje na wybrane produkty.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana