Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Czym ciąć listwy do paneli? Czym je przykleić?
Listwy przypodłogowe to jeden z ważniejszych elementów wykończenia wnętrza, który bardzo często decyduje o wyglądzie podłogi. Listwy powinny być przede wszystkim estetyczne i wytrzymałe a dokładnie takimi właściwościami cechują się listwy HDF. Doskonale komponują się zarówno z panelami, jak i płytkami oraz wykładzinami dywanowymi.
Jak przyciąć listwy przypodłogowe?
Montaż listew przypodłogowych zawsze należy zacząć od dokładnych pomiarów i przygotowania materiału, czyli docięcia listew na wymiar. Zaleca się przykładanie poszczególnych dociętych elementów jeden do drugiego na ścianie, tak aby uniknąć błędów związanych z pomiarami. Pamiętajmy bowiem, że listwy muszą bardzo dokładnie do siebie przylegać. Do cięcia listew pod kątem 90 stopni najlepiej używać specjalnej piłki, która poradzi sobie z twardym materiałem. Listwy przypodłogowe HDF dostępne w asortymencie sklepu z panelami WinyLove z Gdańska wykonane są z włókien drzewnych o podwyższonej twardości i gęstości. W toku produkcji pokrywane są bezchlorowym tworzywem, które gwarantuje podwyższoną odporność na uderzenia.
Przeczytaj również: Charakterystyka listw przypodłogowych
W miejscach łączeń listew na narożnikach ścian wykonuje się ciecia pod kątem 45 stopni, po to, aby listwy mogły zejść się ze sobą poprzez połączenie dwóch pionowych krawędzi. Listwy docina się wówczas w skrzynce uciskowej, która wyposażona jest w specjalne szczeliny zapewniające różne kąty cięcia. Do przycinania pod kątem można użyć także piły ukosowej.
Przeczytaj również: Listwy przypodłogowe jako ważny element wykończenia podłóg panelowych
Montaż listew przypodłogowych HDF krok po kroku
Wspomniane listwy przypodłogowe z Gdańska montuje się przy użyciu kleju. Najpierw należy jednak dokładnie oczyścić łączone powierzchnie z wszelkich zabrudzeń, kurzu i pyłu. Klej montażowy można nakładać punktowo lub w sposób ciągły z użyciem specjalnego pistoletu. Przy nieco krzywych ścianach zaleca się nanoszenie kleju zygzakiem, co zapewni lepsze połączenie ze ścianą również w miejscu nierówności. Kleju nie należy nakładać zbyt blisko krawędzi, ponieważ może wyciec podczas dociskania.
Przy idealnie równych ścianach listwę z klejem wystarczy przyłożyć do ściany i dociskać przez około 15 sekund. Jeśli natomiast listwy montowane są na nierównych podłożach, to konieczne będzie przyciskanie listew aż do wyschnięcia kleju, na przykład jakimś ciężkim narzędziem dostawionym do ściany. Przy bardzo dużych nierównościach może być konieczne użycie masy szpachlowej. Jeśli po montażu zostaną nieestetyczne szczeliny, to warto sięgnąć po kit do listew, który jest bardziej elastyczny od gładzi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana