Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Czym jest kaloryczność opału i jakie ma znaczenie dla efektywności ogrzewania?

Zapewnienie komfortu termicznego w budynku to podstawa. W większości przypadków funkcję tę pełni ogrzewanie. Jak sprawić, aby ogrzewanie w Twoim domu wywiązywało się ze swoich zadań i charakteryzowało się jak największą wydajnością. W takiej sytuacji duże znaczenie ma kaloryczność opału. Sprawdź, czym ona jest i jakie ma znaczenie dla całego systemu grzewczego.
Kaloryczność opału - co to takiego?
Zastanawiasz się, dlaczego Twoje ogrzewanie nie jest tak efektywne, jak powinno? Prawdopodobne jest, że za taki stan rzeczy odpowiada kaloryczność opału. Jest to pojęcie, które z pewnością pozwoli Ci zrozumieć istotę sprawy i być może dzięki niemu rozwiążesz swoje problemy.
A więc kaloryczność opału to wartość, która określa, jaką ilość ciepła jest w stanie wygenerować konkretne paliwo w procesie spalania. Energia, jaką pozyskuje się z danej jednostki masy paliwa, wyrażana jest w MJ/kg.
Wartość opałowa określa kaloryczność różnego rodzaju paliw, do których zalicza się:
- ekogroszek,
- węgiel,
- drewno,
- pellet,
- gaz i inne paliwa.
Jaki wpływ na ogrzewanie ma kaloryczność opału?
W najbliższym czasie planujesz zakup opału do Twojego domu, ale nie wiesz jeszcze, na co konkretnie się zdecydować? Pomyśl o tym przed czasem, aby nie dać się zaskoczyć zimnym temperaturom. Podczas podejmowania decyzji, kluczowym kryterium jest właśnie kaloryczność opału.
Wartość opałowa to parametr, który w dużym stopniu przekłada się na wydajność ogrzewania. Im wyższa wartość danego paliwa, tym mniejsza jego ilość będzie potrzebna do ogrzania całego domu. W skrócie wysokokaloryczny opał starczy Ci na dłuższy czas niż produkt o niskiej kaloryczności.
Dlatego właśnie nie zawsze powinno kierować się ceną, gdyż daje ona złudne przeświadczenie, że możesz zakupić większy zapas opału za mniej. Teoretycznie zakupione paliwo ilościowo będzie pokaźne. W rzeczywistości jednak istnieje szansa, że nie wystarczy ono na długo, przez co konieczna będzie ponowna inwestycja.
Więcej na ten temat znajdziesz na stronie zakładu urządzeń grzewczych PolSpaw. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zespół ekspertów z pewnością udzieli Ci cennych wskazówek.
Podsumowując, wysoka kaloryczność opału wpłynie na mniejsze jego zapotrzebowanie, co z kolei przełoży się na Twoje wydatki. W ten sposób efektywność ogrzewania znacznie się zwiększy. Pamiętaj jednak, żeby wybierać tylko i wyłącznie najwyższej jakości produkty sprawdzonych marek, które charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. W tym przypadku świetnie sprawdzą się takie paliwa jak ekogroszek czy pellet.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana