Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Czym ocieplić dom z bali?
Solidne domy z bali stanowią doskonałą alternatywę dla budynków stawianych w technologii murowanej. Drewniane domy z bali są nie tylko klimatyczne i wyjątkowo atrakcyjne wizualnie, ale też ekonomiczne i wysoce wytrzymałe. Jak wygląda izolacja cieplna i energooszczędność budynku z bali? Czy drewniane domy z bali wymagają dodatkowego ocieplenia? Na te i inne pytania, odpowiemy w artykule.
Dom z bali – połączenie wygody, funkcjonalności i naturalności
Domy z bali kojarzone są zwykle z krajobrazem górskim. Coraz częściej jednak, całoroczne domy z drewna można spotkać także w innych rejonach Polski. Konstrukcje z bali cenione są wśród inwestorów między innymi za charakterystyczną estetykę oraz ekologiczne podejście – w budowie domów z bali wykorzystuje się wyłącznie naturalne materiały. Niewątpliwą zaletą domów z bali, jest ich energooszczędność i doskonała izolacyjność cieplna, która bezsprzecznie wyróżnia domy z drewna na tle tradycyjnych murowanych konstrukcji.
Przeczytaj również: Wybór odpowiedniego drewna do budowy domu z bali – kluczowe kryteria
Godną polecenia firmą, oferującą wysokiej jakości całoroczne domy drewniane, domki letniskowe z drewna, domy kanadyjskie i skandynawskie, a także meble drewniane i schody, jest MARUX.
Przeczytaj również: Domy z bali. Technologia
Energooszczędność domów z bali – co warto wiedzieć?
Domy z bali od setek lat stawiane były w szczególności na obszarach górskich, gdzie w trakcie wyjątkowo ostrych zim panowała ekstremalnie niska temperatura. Górale, zmagający się zimą z niskimi temperaturami, poszukiwali skutecznych rozwiązań, które pozwoliłyby im zapewnić w swoich domach ciepło w zimie i przyjemny chłód latem. Z czasem doszli oni do wniosku, że najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie właściwych warunków – zarówno zimą, jak i latem, jest budowa domu z bali. Okazuje się bowiem, że konstrukcje tego typu, wyróżniają się wysoką izolacyjnością cieplną. Drewno zimą pochłania wilgoć, zatrzymując ciepło wewnątrz budynku, zaś latem nie nagrzewa się nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, dzięki czemu, nawet podczas upałów, we wnętrzu domu z bali daje się odczuć przyjemny chłód. Wybierając dom z bali, możesz zatem zaoszczędzić zarówno na jego ogrzewaniu, jak i klimatyzacji.
Domy z bali, a szczelność
Konstrukcja domów z bali jest wyjątkowo szczelna. To sprawia, że ciepło z wnętrza domu nie ucieka na zewnątrz, zaś gorące powietrze latem nie dostaje się do środka. Doskonała izolacja domów drewnianych sprawia, że budynki te nie wymagają dodatkowego ocieplenia. Domy z bali wyróżniają się ponadto świetną izolacyjnością akustyczną, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowego, kosztownego wyciszenia pomieszczeń.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana