Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego do robót ziemnych zawsze warto angażować fachowców?
Obecnie na rynku działa wiele firm, które oferują wynajem koparek albo innego sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia prac ziemnych. Takie rozwiązanie może wydawać się na pierwszy rzut oka tańsze i szybsze niż zatrudnienia fachowców. Trzeba jednak pamiętać, że osoby, które nie mają doświadczenia przy tego typu czynnościach, nie wykonają ich tak dobrze, jak doświadczone i przeszkolone w tym zakresie zespoły.
Czym są roboty ziemne?
Od robót ziemnych rozpoczyna się budowa każdego nowego obiektu. To dzięki nim mogą stanąć fundamenty i pomieszczenia podziemne. To one odpowiadają za kształtowanie terenu. Zespoły zajmujące się nimi przeważnie pracują:
Przeczytaj również: Sprzęt niezbędny do wyburzenia mechanicznego
- koparkami, które znajdują swoje zastosowanie, kiedy trzeba przenieść materiały sypkie, na dużych i małych placach budowy,
- spycharkami, za pomocą których można przenosić na niewielkie odległości urobiony grunt,
- zgarniarkami, które służą do transportu ziemi.
Taki sprzęt można wynająć, ale nie jest łatwo się nim posługiwać. Ważne jest także posiadanie uprawnień, które są wymagane, żeby prowadzić prace ziemne, nawet na swoim własnym terenie.
Przeczytaj również: Jakie wykopy mają charakter tymczasowy?
Czym grozi prowadzenie prac ziemnych samodzielnie?
W mediach społecznościowych jest pełno poradników tłumaczących krok po kroku, jak należy wykonać proste prace ziemne. Nawet najlepszemu fachowcowi w branży nie uda się jednak w kilkanaście minut nauczyć amatora wykonywać porządne tego typu robót. Osoby chcące spróbować swoich sił powinny pamiętać, że:
Przeczytaj również: Jak przebiegają profesjonalne prace ziemne?
- na sprzęt do prac ziemnych trzeba mieć stosowne uprawnienia,
- samodzielnie wykonane prace mogą odbiegać jakościowo od tych samych czynności zrobionych przez specjalistów,
- źle wykonana praca może przekładać się na kosztowne problemy w przyszłości.
Nawet jeśli efekt wygląda właściwie, nie ma się gwarancji, że będzie on trwały albo nie wpłynie negatywnie na dalsze etapy budowy.
Wiele osób decyduje się na samodzielne prowadzenie prac ziemnych, bo nie mogą znaleźć fachowca albo nie są w stanie mu zaufać. Tymczasem na rynku jest wiele firm z dobrą reputacją, takich jak MARKOP. Szukając specjalistów w tej branży, dobrze jest sprawdzać grupy na Facebooku, gdzie zadowoleni klienci chętnie polecają wykonawców. Jeśli nie możesz znaleźć wzmianki o firmie, nad którą się zastanawiasz, zamieść post z zapytaniem, czy ktoś miał z nią do czynienia. Zaangażowane społeczności od razu odpowiedzą, jeśli nie swoim własnym doświadczeniem, to zasłyszanymi historiami. Taka metoda wymaga poświęcenia odrobiny czas, ale gwarantuje zdobycie ważnych informacji o specjalistach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana