Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego rurki termokurczliwe są chętnie wykorzystywane do izolacji?
Masz problem z uszkodzonym kablem i nie wiesz, jak zaizolować uszkodzoną powłokę? Skorzystaj ze sprawdzonego rozwiązania, jakim jest użycie rurek termokurczliwych do izolacji! Uszkodzenie kabla może być wynikiem działania ludzkiego lub winą starej instalacji. Kabel może zostać również przegryziony domowego pupila, dlatego dowiedz się, jak szybko i sprawnie wykonać taką izolację.
Charakterystyka rurek termokurczliwych do izolacji
Rurki termokurczliwe powstają z poliolefinu oraz kleju termotopliwego. Są produkowane zgodnie z dyrektywami REACH i RoHS. Przy czym REACH to rozporządzenie UE, mające na celu poprawę ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska przed zagrożeniami stwarzanymi przez niebezpieczne środki chemiczne. Natomiast celem dyrektywy RoHS, ograniczającej używanie ryzykownych dla środowiska substancji, jest zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych pochodzących z odpadów elektronicznych.
Przeczytaj również: Dlaczego termoizolacja w dachu ma duże znaczenie?
Rurki termokurczliwe do izolacji cechują się wysokim współczynnikiem obkurczania oraz posiadają szeroki zakres temperatury pracy, tj. -45°C do 125°C, co pozwala na ich zastosowanie w wielu środowiskach pracy. Służą one głównie do ochrony przewodów. Dobrze sprawdzają się w celach izolacyjnych, chronią przed przerwaniem i uszkodzeniem oraz stosowane są do identyfikacji kabli i przewodów.
Przeczytaj również: Czy Izolacje natryskowe to najlepszy sposób na ocieplenie poddasza?
Zalety rurek termokurczliwych
Rurki termokurczliwe po obkurczeniu zmniejszają się, a co za tym idzie, dopasowują się do każdego kształtu przedmiotu. Są one przy tym bardzo elastyczne i cały czas zachowują swoje właściwości i wodoszczelność. Wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami elektroizolacyjnymi i mechanicznymi.
Jak dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem z firmy Trytyt, która jest dystrybutorem osprzętu elektroinstalacyjnego: Dużą zaletą rurek termokurczliwych jest ich wysoka odporność na grzyby, pleśń, chemikalia, korozję i zmienne warunki atmosferyczne. Bardzo dobrze chronią przed wilgocią, a także są przyjazne dla środowiska, gdyż nie zawierają metali ciężkich.
Poprawne zabezpieczenie przewodów jest podstawą bezpieczeństwa, a rurki termokurczliwe doskonale spisują się w celach izolacyjnych oraz chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana