Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Etapy budowy osiedla
Aby powstało osiedle mieszkaniowe, deweloper musi zakupić działkę oraz zadbać o jej zagospodarowanie. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń można zaczynać planowanie zabudowy i aranżacji całego osiedla. Gdy architekci kończą swoją pracę, ruszają roboty ziemne. Następnie budowane są budynki i infrastruktura. Oprócz bloków lub domów powstają dziedzińce, alejki oraz miejsca parkingowe. Prześledźmy poszczególne etapy powstawania osiedla mieszkaniowego.
Najważniejsze pozwolenia przed rozpoczęciem budowy i po jej zakończeniu
Dopełnienie niezbędnych formalności jest konieczne do tego, aby można było rozpocząć budowę. Współpracujący z deweloperem architekci przygotowują projekt zabudowy i kompletują potrzebną dokumentację. Na tym etapie warto sprawdzić stan prawny działki, plan zagospodarowania przestrzennego lub w przypadku jego braku wystąpić o warunki zabudowy. Okres oczekiwania na otrzymanie pozwolenia na budowę osiedla mieszkaniowego może trwać nawet kilka miesięcy. Proces ten można maksymalnie usprawnić poprzez przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów, które należy przedstawić w urzędach. Następnie działkę trzeba uzbroić w infrastrukturę techniczną. Warto w tym celu korzystać z usług firm z wieloletnim doświadczeniem w tej branży, jak DN Building.
Etap planowania i projektowania
Po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się etap planowania rozmieszczenia budynków. W tym czasie ustala się położenie alejek, elementów zieleni osiedlowej oraz miejsc parkingowych. Na etapie projektowania osiedla mieszkaniowego architekci pracują nad kształtem i lokalizacją budynków oraz części wspólnych. Planowanie i powstawanie projektów to istotny etap, po którym rozpoczyna się najważniejsze, czyli sama budowa.
Rozpoczęcie budowy i jej zamknięcie
Po zatwierdzeniu projektu przychodzi czas na pracę ekipy budowlanej. Zakończenie pierwszego etapu to stan surowy otwarty. Oznacza to, że konstrukcja ścian pokryta została dachem. O stanie surowym zamkniętym można mówić wtedy, gdy pojawiają się okna i drzwi zewnętrzne. Stan deweloperski to dom z wszystkimi podłączonymi mediami. Osiągnięcie tego etapu oznacza dla ekipy budowlanej zakończenie budowy. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pozwolenie na użytkowanie i ustanowienie samodzielności lokali dom jest gotowy do oddania nowym właścicielom.
Cykl trwania budowy osiedla mieszkaniowego może trwać nawet kilka lat. Dzięki współpracy z firmą, która ma duże doświadczenie w tej kwestii, czas ten można skrócić i optymalnie wykorzystać. Wybranie dobrego wykonawcy sprawi, że domy będą odznaczały się wysoką jakością wykonania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana