Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak dobrać system rusztowania do charakteru wykonywanych prac?

Rusztowanie elewacyjne to konstrukcja, której nie może zabraknąć podczas większości prac murarskich, wykończeniowych czy elewacyjnych. Zakres jego zastosowań jest niezwykle szeroki – stosuje się go nie tylko na budowach, ale także w branży eventowej i wielu innych. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rodzaju konstrukcji do typu prowadzonych robót. Jak to zrobić prawidłowo?
Rodzaje rusztowań
Rusztowania mogą występować w wielu wariantach różniących się od siebie materiałem wykonania czy rodzajem połączeń poszczególnych elementów. Dużą popularnością cieszą się konstrukcje systemowe, czyli składające się z wybranej liczby części, które można ze sobą łączyć. Dzięki temu takie rusztowania modułowe można dowolnie rozbudowywać, dobierając ich rozmiar do charakteru prowadzonych prac.
Do najczęściej wykorzystywanych typów konstrukcji należą:
- rusztowania modułowe,
- rusztowania ramowe,
- rusztowania warszawskie,
- rusztowania rurowo-złączkowe.
Warto również wspomnieć o jednej z bardzo funkcjonalnych odmian takich zestawów, czyli rusztowaniach klinowych, nazywanych też choinkowymi. Cechują się dużą stabilnością i idealnie sprawdzają się podczas prac tynkarskich, malarskich i innych wykończeniowych. Takie produkty, o dowolnej liczbie modułów, można zamówić na przykład w firmie Kościański ze Słupska. Można skorzystać także z opcji transportu konstrukcji na miejsce prowadzenia robót, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie.
Jak dobierać systemy rusztowań?
Każdy z typów prac budowlanych czy remontowych ma swoją specyfikę, dlatego dobrze dobrane rusztowanie powinno ją uwzględniać, aby roboty mogły być prowadzone profesjonalnie, sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie.
Zanim zamówisz konkretny typ rusztowania, weź zatem pod uwagę takie czynniki jak:
- maksymalne dopuszczalne obciążenie konstrukcji,
- maksymalną wysokość konstrukcji,
- rodzaje połączeń (np. klinowe, zaciskowe, na zapadki),
- szerokość i długość pomostów.
Doświadczeni specjaliści w dziedzinie prac budowlanych i remontowych z pewnością nie będą mieli problemu ze wskazaniem takich parametrów przed rozpoczęciem prac. Doprecyzowanie potrzeb jest bowiem najważniejsze przed wybraniem danego rodzaju konstrukcji. Warto zwracać także uwagę na to, czy rusztowanie można łatwo transportować i czy wybrany dostawca zapewnia taką usługę.
Jeśli nie wiesz, który model sprawdzi się najlepiej, skorzystaj z pomocy fachowców. Podpowiedzą Ci, jaka konstrukcja zapewni Ci odpowiednie warunki podczas budowy, remontu czy konserwacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana