Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak działa kruszarka do betonu?
Kruszarki do betonu to wydajne i wytrzymałe maszyny do rozdrabniania materiałów mineralnych, a także odpadów budowanych, porozbiórkowych i poremontowych. Doskonale sprawdzają się przy pracach wyburzeniowych, a jednocześnie umożliwiają recykling betonu i gruzu. Chcesz dowiedzieć się, jak działają kruszarki do betonu oraz jakie są ich rodzaje? Przeczytaj artykuł!
Czym są kruszarki do recyklingu betonu?
Recykling odpadów budowlanych i porozbiórkowych, takich jak gruz ceglany i betonowy, a także zmieszane odpady betonowe, ceglane i ceramiczne wymaga specjalistycznych maszyn do kruszenia. Są to wytrzymałe i wydajne kruszarki, które rozdrabniają odpady na mniejsze frakcje. Maszyny do kruszenia zdolne są do przerobu bardzo dużych fragmentów na mniejsze kawałki, a nawet na pył. Wykorzystywane są także przy produkcji kruszyw naturalnych. Znajdują zastosowanie do zmiany formy materiałów odpadowych, dzięki temu łatwiej poddać je recyklingowi, a nawet całkowicie usunąć. Jedną z firm wykorzystujących kruszarki, jest przedsiębiorstwo wyburzeniowe Dróżdż w Końskich, które oferuje usługi kruszarką i przesiewaczem oraz wykonuje zakuwanie węży hydraulicznych.
Jakie są rodzaje kruszarek do recyklingu odpadów budowlanych?
Zasada działania maszyn do kruszenia betonu i gruzu jest stosunkowo prosta i polega na rozdrabnianiu materiałów za pomocą różnych elementów wykonawczych. Wyróżnia się kilka typów kruszarek, które różnią się budową, sposobem działania i zastosowaniem. Są to:
Kruszarki szczękowe kruszą gruz i beton z wykorzystaniem dwóch szczęk. Jedna nieruchoma ustawiona jest pionowo, druga nachylona pod odpowiednim kątem wykonuje ruchy wahadłowe (proste lub złożone), zbliżając się i oddalając od szczęki stałej.
Kruszarki walcowe rozdrabniają materiał poprzez zgniatanie go pomiędzy przeciwbieżnie obracającymi się dwoma lub trzema walcami. Ich powierzchnie mogą być gładkie lub wyposażone w zęby.
Kruszarki stożkowe kruszą odpady między stożkiem zewnętrznym stałym a wewnętrznym stożkiem ruchomym, który wykonuje ruch mimośrodowy. W opcji płaszczowej obydwa stożki są ruchome.
Kruszarki udarowe służą do obróbki najtwardszych materiałów. Rozdrabniają go poprzez uderzenia wirującymi elementami roboczymi – młotkami osadzonymi wahliwie na wirniku lub sztywno zamocowanymi bijakami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana