Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak kreatywnie wykorzystać beton architektoniczny w sypialni?
Stosowanie betonu dekoracyjnego w pomieszczeniach to ciekawe połączenie surowości oraz elegancji. Zainteresowanie materiałem zaczęło się od nietypowych, nowoczesnych wystrojów lokali gastronomicznych i wnętrz industrialnych. Teraz to stosunkowo tanie rozwiązanie, na które decydują się fani minimalizmu i chłodnych odcieni. Za pomocą betonu architektonicznego można zaaranżować np. przyjemną dla oka sypialnię. Przekonaj się o tym.
Beton w sypialni – czy to w ogóle wygląda dobrze?
, które nigdy nie spotkały się z jego zastosowaniem w nowoczesnych wnętrzach, może wydawać się kontrowersyjnym rozwiązaniem. Nie ma w tym nic dziwnego. Dekoracyjny wariant nie różni się znacznie od konstrukcyjnego. W czym więc tkwi jego magia? Płyty z betonu zasługują na uwagę głównie przez:
- estetyczny wygląd i mnogość zastosowań w aranżacji wnętrz,
- odporność na uszkodzenia mechaniczne,
- łatwość w czyszczeniu,
- mnogość wzorów, które można na nie nanieść.
Beton można wykorzystać w różny sposób – do układania podłogi czy do wykonywania blatów poszczególnych mebli. Bardzo dobrze wygląda w połączeniu z drewnem np. w przypadku wnętrz kolonialnych. Dobrze też komponuje się z cegłą, która jest charakterystyczna dla aranżacji loftowych.
Beton architektoniczny w sypialni – jak zrobić to dobrze?
Z betonem, jak z każdym innym elementem dekoracyjnym, można łatwo przesadzić. Prezentuje się on bardzo dobrze, ale nadaje wnętrzu zimny odcień i zabija poczucie rodzinnej atmosfery. Dlatego zaleca się raczej, żeby był on dodatkiem, elementem dekoracyjnym, a niekoniecznie motywem przewodnim. W sypialni doskonale będą wyglądały płyty z betonu na ścianach, ale nie trzeba zapełniać nimi całej ich przestrzeni. Ładnie będą także prezentowały się małe płytki ułożone w geometryczny wzór. Można w ten sposób wykonać oryginalną mozaikę albo wprowadzić do pomieszczenia niewielki akcent kolorystyczny.
Wspomniane dekoracje wymagają tego, aby odpowiednio o nie dbać. Na szczęście beton architektoniczny sam w sobie jest bardzo trwały, nie trzeba więc martwić się o uszkodzenia. Eksperci z firmy BTB Beton Architektoniczny Sp. z o.o. zwracają jednak uwagę na kilka istotnych kwestii:
- beton należy czyścić wilgotną szmatką z odrobiną detergentu,
- materiał można zabezpieczyć środkiem uodparniającym na wilgoć, co chroni przed grzybami i pleśnią,
- specjalny lakier może zmienić surową powierzchnię betonu w błyszczącą, gładką taflę.
Beton w sypialni nie jest problematycznym materiałem, co zdecydowanie działa na jego korzyść w aranżacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana