Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak można sfinansować budowę domu jednorodzinnego?
Aby decydować się na budowę domu, musimy posiadać odpowiednie środki finansowe. Nierzadko zdarza się, że nie jesteśmy w stanie opłacić inwestycji w całości z naszych oszczędności. Najpopularniejszą formą pozyskania funduszy jest wzięcie kredytu. Jakie kredytu przysługują nam na budowę domu jednorodzinnego i jak pozyskać te fundusze?
Kredyt na budowę
Banki oferują swoim klientom, którzy nie są wstanie pokryć kosztów całej inwestycji ze swoich pieniędzy, udzielenie pożyczki. Do najpopularniejszych należy kredyt budowlano-hipoteczny. Jest to kredyt hipoteczny, którego udziela się w celu budowy domu. W trakcie budowy traktowany jest jako klasyczny kredyt budowlany. Natomiast już po wybudowaniu domu, staje się zwyczajnym kredytem hipotecznym. W trakcie trwania budowy, banki wymagają od inwestora zabezpieczenia, jakim jest ubezpieczenie, które obowiązuje do zakończenia budowy. Drugi etap kredytu budowlano-hipotecznego rozpoczęty po oddaniu domu do użytku, opiera swoje zabezpieczenie na hipotece wpisanej do księgi wieczystej.
Przeczytaj również: Dlaczego warto zdecydować się na dom z keramzytobetonu?
Jaki wkład własny jest potrzebny, by uzyskać kredyt?
W momencie starania się o kredyt budowlano-hipoteczny musimy liczyć się z wymaganą wysokością wkładu własnego. W przypadku tej pożyczki, jego wysokość wynosi tyle samo ile w tradycyjnym kredycie hipotecznym. Jeżeli chcemy uzyskać środki na sfinansowanie budowy domu jednorodzinnego, powinniśmy posiadać co najmniej 20% wartości nieruchomości. Posiadanie wkładu własnego jest potwierdzeniem dla banku, że nasza sytuacja finansowa jest stabilna. Jeżeli nie posiadamy pieniędzy na wkład własny w wymaganej wysokości, możemy prosić bank o zmniejszenie wkładu własnego, jednak wiąże się to z dodatkowymi wymaganiami zabezpieczenia kredytu.
Przeczytaj również: Na czym polega budowa domów pod klucz?
Dodatkowo możemy starać się zminimalizować koszty budowy podczas ustalania projektu. Jeżeli chcemy inwestować w dom jednorodzinny, ale sama budowa sprawia nam kłopot, może skorzystać z oferty firm oferujących ukończone domy jednorodzinne. Deweloper BKC–INVEST w Markach zajmuje się kompleksową budową domów oraz ich sprzedażą. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć kłopotliwych kwestii związanych z organizacją budowy.
Przeczytaj również: 5 cech dobrego developera
Najprostszym sposobem na sfinansowanie budowy domu jednorodzinnego jest ubieganie się o kredyt. Banki oferują wszelkiego rodzaju pożyczki, a wśród najpopularniejszych w tym przypadku, są kredyty budowlano-hipoteczne. Dwuetapowa pożyczka to doskonały sposób na pozyskanie środków finansowych dla naszej inwestycji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana