Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak poprawić efektywność pracy w stolarni?
Praca w warsztacie stolarskim jest wymagająca i niebezpieczna ze względu na wykorzystywane tam maszyny. Na jej efektywność wpływa więc zarówno znajomość zasad BHP, jak i nowoczesne, a przede wszystkim sprawne urządzenia. Aby tak było, należy zadbać o ich jakość już na samym początku, czyli podczas procesu kupna. Zobacz, co można zrobić, by praca w stolarni była efektywniejsza.
Odpowiednie warunki pracy - hałas
Choć praca w stolarni jest w dużym stopniu oparta o maszyny, które wykonują konkretne zadania, człowiek jest tam niezbędny. Niestety, przez ciągłe przebywanie w pobliżu włączonych urządzeń, pracownicy są narażeni na szkodliwe dla zdrowia czynniki: hałas i zapylenie. Osoby zatrudnione w stolarniach z uwagi na występujące wysokie prędkości obrotowe podczas obróbki elementów z drewna, a także pracę wentylatorów wyciągowych mają zazwyczaj do czynienia z jednostajnym, długotrwającym hałasem. Aby nie prowadził on do uszkodzeń słuchu, pracodawca musi prowadzić jego regularne pomiary i sprawdzać, czy nie przekracza on dopuszczalnych norm. Dodatkowo, pracownicy powinni mieć zapewnione indywidualne środki ochrony słuchu.
Przeczytaj również: Jak jest zbudowana linia tartaczna?
Odpowiednie warunki pracy – pył
Drugi szkodliwy czynnik to pył, wydobywający się z maszyn stolarskich. Powstaje on w wyniku mechanicznej obróbki drewna. Najwięcej wytwarza się go w wyniku obróbki drewna na szlifierkach, pilarkach tarczowych i formatowych oraz tokarkach. Pyły drewna twardego, np. dębu mają działanie rakotwórcze, a niektóre gatunki drewna tropikalnego oddziałują toksycznie na organizm. Pracownicy powinni dbać o swoje zdrowie, myjąc ręce i przepłukując gardło po skończonej pracy oraz biorąc kąpiel. Do pracodawcy natomiast należy podłączenie maszyn do instalacji odciągowej oraz zapewnienie swoim podwładnym środków ochrony indywidualnej w postaci masek przeciwpyłowych.
Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników w czasie ich pracy jest podstawą, by pracowali oni wydajnie.
Maszyny używane do pracy w solarni
Praca w stolarni opiera się na wykorzystaniu maszyn do obróbki drewna. Należą do nich między innymi piły do drewna, okleiniarki, rębaki czy strugarki. Podstawowym czynnikiem, gwarantującym efektywną pracę jest ich sprawność i regularny serwis. Sprawdzony sprzęt można kupić np. w przedsiębiorstwie INTER - PART. Oferta obejmuje nowe i używane maszyny renomowanych producentów. Dbałość o dobrze działające urządzenia jest obowiązkiem pracodawcy – nie tylko wspiera bezpieczeństwo pracowników, ale i gwarantuje szybką i wydajną pracę.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana