Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak prawidłowo pielęgnować drzwi drewniane?
Drewno to szlachetnym uniwersalny i ponadczasowe materiał, który jednak wymaga pewnej troski, aby wykonane z niego przedmioty przed długi czas pozostawały w świetnym stanie. Obecnie inwestorzy bardzo często w swoich budynkach umieszczają drzwi drewniane, ponieważ sprawdzają się one zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach. Jednak nie każdy wie, jak prawidłowo należy je pielęgnować. O czym należy wówczas pamiętać? Podpowiadamy.
Jak czyścić drzwi drewniane?
Drzwi drewniane zazwyczaj nie ulegają mocnym zabrudzeniom. Jeżeli jednak na elemencie tym widoczne są plamy, wówczas warto zmyć je przy pomocy miękkiej ściereczki i ciepłej wody. Jeżeli sposób ten jest nieefektywny, wtedy do wody można dodać niewielką ilość łagodnego detergentu.
Przeczytaj również: Kiedy warto postawić na drewniane drzwi?
Podczas mycia drewnianych elementów należy pamiętać o tym, aby nie moczyć ich zbytnio, ponieważ materiał ten chłonie wilgoć. Z tego powodu przed rozpoczęciem wszelkich czynności ściereczka powinna być mocno wykręcona. Nie można szorować skrzydeł ze względu na to, że może to skutkować ich porysowaniem. Tak samo nie wolno stosować mocnych detergentów, bo mogą one uszkodzić lakier.
Przeczytaj również: Drzwi zewnętrzne – jak wybrać odpowiedni materiał?
Impregnacja drzwi drewnianych
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele środków do pielęgnacji drewna. Warto ich użyć chociaż raz do roku. Ich zadaniem jest zabezpieczenie skrzydeł przed wilgocią, a także poprawa ich wyglądu. Aby wykonać taki zabieg, należy na umyte wcześniej, wysuszone drzwi nałożyć mleczko lub pastę i równomiernie, delikatnie rozprowadzać wcierając w powierzchnię. Tutaj należy zachować umiar, aby nie przesadzić z ilością substancji. Kiedy się ona wchłonie, wówczas miękką szmatką wystarczy wypolerować powierzchnię skrzydła. Po takim zabiegu drzwi będą się pięknie prezentowały przed długi czas.
Przeczytaj również: Czy drzwi drewniane dobrze sprawdzają się w charakterze drzwi wejściowych?
Konserwacja drzwi drewnianych
Drzwi drewniane powinny być odpowiednio zabezpieczone tak jak te, które oferuje firma FHU Okno-Lux, aby niestraszne im były wszelkie szkodliwe czynniki. Jeżeli jednak skrzydła są leciwe, wówczas najprawdopodobniej stan ich powłoki lakierniczej jest kiepski. Dodatkowo mogą pojawić się na nich uszkodzenia, zwłaszcza w dolnej części. W takiej sytuacji warto całe drzwi zeszlifować, a wszelkie pęknięcia i zarysowania uzupełnić specjalną masą i wypolerować. Następnie kiedy drzwi są suche i czyste należy nałożyć na nie warstwę lakieru dostosowaną do wymagań inwestora. W przypadku skrzydeł zewnętrznych powinna ona chronić drewno przed szkodliwym działaniem zimna, wiatru czy deszczu. Po wykonaniu takiego zabiegu warto go powtarzać co 2-3 lata.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana