Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak prawidłowo szlifować posadzki betonowe?
Posadzki betonowe na ogół prezentują się pięknie i stylowo. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy zostaną one poddane profesjonalnie przeprowadzonym zabiegom konserwacyjnym, takim jak szlifowanie. Przeprowadzenie tej czynności jest szczególnie wskazane w trakcie budowy albo remontu określonego obiektu. Warto dowiedzieć się wszystkiego na temat metod szlifowania betonowych podłóg oraz korzyści wynikających z tego zabiegu.
Szlifowanie powierzchni z betonu – jak to wygląda w praktyce?
Szlifowanie posadzki można przeprowadzić ręcznie albo przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych urządzeń elektrycznych. Pierwszy z wymienionych sposobów wymaga ogromnego nakładu sił i pracy. Dlatego najlepiej sprawdza się on na stosunkowo niewielkich, trudno dostępnych powierzchniach. W tym przypadku sięga się zazwyczaj po ręcznie obsługiwane szlifierki kątowe wyposażone w tarczę garnkową o średnicy od 115 do 180 mm. Z kolei do mechanicznego szlifowania posadzek używa się szlifierek zasilanych energią elektryczną. Na rynku dostępne są różne modele tych urządzeń, które można również wypożyczyć w takich firmach, jak F. H. U. PROTECH. Dzielą się one zwykle na wersje jednogłowicowe oraz planetarne. Dobór odpowiedniego sprzętu zależy od jego wielkości i wagi, a także rodzaju powierzchni. Do sprawnego przeprowadzenia procesu szlifowania trzeba również dobrać odpowiednie narzędzie diamentowe – bardziej miękkie do twardego podłoża i twardsze do miękkiego podłoża.
Przed przeprowadzeniem zabiegu zestawy złożone ze szlifierki oraz narzędzia diamentowego podłącza się do odkurzacza przemysłowego. Zanim zostanie on uruchomiony, najpierw należy sprawdzić zabezpieczenia prądowe. Prace szlifierskie należy przeprowadzać w okularach oraz nausznikach ochronnych. Początkowo wykonuje się obróbkę zgrubną, a w miarę postępu prac sięga się po narzędzia o drobniejszym ziarnie. Szlifowanie krawędzi wykonuje się ręcznie przy użyciu maszyny do narożników.
Zalety szlifowania posadzek
Szlifowanie posadzek przynosi różne korzyści, pozytywnie wpływając na wygląd podłogi. Zabieg przeprowadzony przy użyciu odpowiednio dobranej szlifierki sprawia, że posadzka odzyskuje nienaganny wygląd. Dodatkowo odznacza się ona wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz osadzanie się zabrudzeń. Prawidłowo oszlifowaną powierzchnię relatywnie łatwo utrzymać w czystości. Koszt wypożyczenia takiego sprzętu z reguły jest niezbyt wysoki. Klient sam decyduje o terminie udostępnienia mu urządzenia wraz z całym niezbędnym oprzyrządowaniem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana