Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak przebiega montaż balkonu francuskiego?
Balkony francuskie zyskują w Polsce coraz większą popularność. To głównie elementy dekoracyjne, które łatwo jest zamontować. Nie można zrobić tego jednak na dowolnym budynku. Dom, kamienica lub blok, na którym balkon ma się pojawić, musi spełniać określone warunki. Takie ograniczenia służą przede wszystkim do zapewniania bezpieczeństwa domownikom i osobom, które będą korzystały z metalowej konstrukcji.
Jak wygląda balkon francuski?
Balkon francuski nie przypomina klasycznej konstrukcji. Nie ma na nim podłogi, jedyne, co jest montowane, to stalowe barierki. W praktyce oznacza to, że nie można na niego wyjść. Pełni dwie podstawowe funkcje:
- jest elementem dekoracyjnym – na balkonie francuskim można hodować kwiaty albo inne rośliny w donicach lub wywiesić na nim ozdobą tkaninę,
- wpuszcza do pomieszczenia więcej światła – drzwi balkonowe zawsze sprawdzą się w tej kwestii lepiej, niż pojedyncze okno.
Balkony francuskie montuje się obecnie głównie w kamienicach od frontu budynków, czyli wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na zamontowanie nawet małego skrawka podłogi poza granicami elewacji.
Jak przebiega montaż balkonu francuskiego?
Balkonów francuskich nie da się zamontować wszędzie. Dla zasad bezpieczeństwa robi się to tylko na ścianach nośnych budynku. To dlatego, że to na nie będzie przenoszony ciężar każdej osoby, która będzie opierać się na metalowej konstrukcji. Osoby dorosłe, zwłaszcza jeśli będzie ich dużo, mogą być narażone na niebezpieczeństwo, jeśli ściana nie będzie dostatecznie silna. Ważne jest także, aby balkon był montowany po ociepleniu budynku. Do przeprowadzenia tego typu prac ekipa może domagać się rozmontowania stalowej konstrukcji, co wpłynie na stabilność, kształt oraz pion. Dlatego firmy raczej nie podejmują się montowania balkonów francuskich na budynkach, które nie są ocieplane.
Montażem balkonów francuskich najczęściej zajmują się firmy je produkujące, takie jak SZAR Spółka Akcyjna. Przeprowadza się tę czynność w kilku krokach:
- wierci się otwory A i B w elewacji budynku,
- oczyszcza się otwór z pyłu,
- przygotowuje się szpilki, na których balkon będzie montowany,
- wierci się otwory C i D na głębokość styropianu,
- aplikuje się kotwy chemiczne do pierwszych dwóch otworów,
- wbija się szpilki i rurki do pierwszych dwóch otworów, potem do dwóch pozostałych,
- zabezpiecza się wystające gwinty i przykręca nakładki.
Tak zamontowany balkon francuski jest stabilny. Praktycznie nie występuje ryzyko, że oderwie się on od ściany, nawet jeśli oprze się na nim kilka osób.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana