Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak przygotować budynek do rozbiórki?

Chcąc rozebrać budynek, konieczne jest dostosowanie się do obowiązujących przepisów. Przede wszystkim należy zgłosić ten fakt do odpowiedniego urzędu, aby móc dalej wykonywać poszczególne czynności. Należy pamiętać, że samowolna rozbiórka obiektu może grozić wysoką grzywną. Dlatego też zaleca się, aby właściciel budynku dokładnie zapoznał się z poszczególnymi krokami, aby uniknąć przykrych konsekwencji.
Gdzie trzeba iść, żeby zgłosić chęć rozbiórki budynku?
Po podjęciu decyzji, że dany budynek chce się przeznaczyć do rozbiórki, konieczne jest udanie się do właściwego urzędu. Po uzyskaniu pozwolenia, na które z reguły czeka się do trzech miesięcy, można przystąpić do prac. Tak długi czas oczekiwania wynika z faktu, że uprawniony organ ma na podjęcie decyzji maksymalnie dwa miesiące, podczas których bada on prawa własności oraz inne atrybuty, a także 14 dni na uprawomocnienie się decyzji. Konieczne jest także prowadzenie dziennika budowy.
Następnie konieczne jest zabezpieczenie terenu przy obiekcie. Ważne jest, aby w okolicy posesji nie znajdował się żaden człowiek ani zwierzę. W tym celu trzeba przede wszystkim zamurować okna i drzwi oraz wywiesić kartkę informującą, że ten budynek jest przeznaczony do rozbiórki.
Jak przygotowuje się budynek do rozbiórki?
Po spełnieniu wszelkich formalności można przystąpić do przeprowadzenia prac. Ważne jest, aby odłączyć wszystkie media, takie jak woda, prąd oraz gaz, a także sieci komunikacyjne oraz kanalizację. Konieczne jest także pozbycie się wszelkich kabli znajdujących się w okolicy obiektu. Po odłączeniu zasilania można przystąpić do ściągnięcia przewodów energetycznych.
Dopiero po tak przeprowadzonym przygotowaniu można rozpocząć rozbiórkę. Dokonuje się jej od najwyższych pięter, w ten sposób, aby część konstrukcji nie zawaliła się samoistnie. Do zachowania porządku na terenie prac można zamontować rynnę zsypową, przez którą będzie się przesypywało gruz bezpośrednio do kontenera.
Kto może dokonać prac rozbiórkowych?
Prace rozbiórkowe można przeprowadzić samodzielnie. Jednak podjęcie się tej czynności samemu jest bardzo trudne oraz czasochłonne. Dlatego zaleca się, aby skorzystać z usług profesjonalnych firm, które wykonają wszystkie prace.
Podczas rejestrowania rozbiórki, należy pamiętać, żeby umieścić informację o firmie zajmującej się prowadzonymi pracami. Firma Kraz, poza wykonaną zleconą pracą, odbierze również gruz, który później wykorzysta. Dzięki temu właściciel terenu nie musi przejmować się usunięciem wszelkich pozostałości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana