Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak przygotować podłoże po pokrycie dachowe?

Położenie dachu to wieloetapowy proces, który wymaga nie tylko wiedzy, ale i doświadczenia. Niemniej to znajomość zasad montażu pokrycia dachowego pozwala na rozwijanie umiejętności lub na sprawdzenie, czy wybrana firma mająca położyć dach wie, co zrobić, by wykonać swoją pracę w odpowiedni sposób. Sprawdź, jak powinno się przygotowywać podłoże pod pokrycie dachowe i dlaczego zawsze warto korzystać z pomocy profesjonalistów.
Jakie czynności należy wykonać przed montażem pokrycia dachowego?
Przed przystąpieniem do montażu pokrycia dachowego trzeba wykonać kilka ważnych czynności, które przesądzą o finalnej jakości wykonanej pracy. Stosowanie się do zasad kładzenia dachu jest więc niezwykle ważne, tylko w taki sposób można liczyć na pożądany efekt podjętego montażu. Doskonale wiedzą o tym wszyscy fachowcy specjalizujący się w realizacji tego typu zadań, tacy jak przedstawiciele firmy Robert Hajduk z siedzibą w Gliwicach.
Przeczytaj również: Blachodachówki modułowe – innowacyjny produkt w kategorii pokryć dachowych
Pierwszym krokiem poprzedzającym montaż pokrycia dachowego jest ułożenie więźby dachowej. Wysoka jakość prac wykonanych na tym etapie budowy jest niezwykle ważna, ponieważ więźba dachowa odpowiada za stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji. Warto przy tym dodać, że rodzaj tego elementu jest zależny od kształtu i rodzaju dachu. Po montażu murłaty na bocznych ścianach budynku należy oprzeć na niej ukośne belki, które stanowić będą podstawę całej konstrukcji.
Przeczytaj również: Jak naprawić przeciekający dach?
Następnie można przejść do pokrycia więźby dachowej. Zadanie to powinno być realizowane z wykorzystaniem specjalnie przeznaczonej do tego folii dachowej – dzięki niej przygotowane pokrycie będzie szczelne. Po zafoliowaniu więźby dachowej można zająć się łaceniem, które rozpoczyna się od położenia kontrłat. Długie deseczki montowane na krokwiach powinny łączyć się u szczytu dachu. Łaty właściwe układa się poprzecznie w stosunku do krokwi. Po nałożeniu łat montuje się pas nadrynnowy z rynnami, okapy oraz okna dachowe. Wykonanie tych wszystkich zadań umożliwia przejście do montażu pokrycia dachowego.
Przeczytaj również: Blachodachówka czy dachówka - na co się zdecydować?
Dlaczego warto zlecić montaż pokrycia dachowego profesjonalistom?
Niezależnie od tego, czy interesuje Cię montaż pokrycia dachowego w Gliwicach, czy w innej miejscowości, postaraj się znaleźć do pomocy prawdziwych fachowców. Dach jest jednym z najważniejszych elementów budynku, ponieważ chroni go przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Pamiętaj też o tym, że dobrze wykonany dach nie psuje się i nie przecieka, dzięki czemu można być spokojnym o jego kondycję przez długie lata.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana