Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak skutecznie zaizolować piwnicę od wewnątrz?
Stosując izolacje piwnic od wewnątrz, nie trzeba odkopywania fundamentów i wykonywania kłopotliwych prac ziemnych, które wpływają na koszty inwestycji. Takie hydroizolacje można wykonać nawet w przypadku, gdy występują przecieki. Na czym polega izolowania piwnic od wewnątrz i jakie ma zalety takie działanie?
Jak wykonuje się izolację piwnicy od wewnątrz?
Izolacja przeciwwilgociowa pozioma piwnicy od wewnątrz wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża i uszczelnienia wszystkich otworów, przez które może przedostawać się woda. W tym celu stosuje się zaprawę zaporową. Izolację główną tworzy się za pomocą masy bitumicznej na zagruntowanym podłożu specjalną emulsją. W powłokę wodochronną wtapiana jest siatka z włókna szklanego.
Przeczytaj również: Co cechuje izolacje przeciwwilgociowe?
Ostatni etap to wykonanie warstwy dociskowej ze zbrojonego betonu o pożądanej grubości. Izolacje przeciwwilgociowe pionowe wewnętrzne polegają z kolei na iniekcji kurtynowej lub strukturalnej. Pierwsza to nic innego, jak wywiercenie w ścianach i podłodze na wylot otworów i wprowadzenie w nie pod ciśnieniem preparatu uszczelniającego. Iniekcja strukturalna to z kolei technika hydroizolacji, którą wykonuje się w strukturze muru. W nawierconą siatkę otworów trzeba wprowadzić żele akrylowe, które wzmacniają i uszczelniają przegrodę.
Przeczytaj również: Jak prawidłowo wykonać izolację przeciwwilgociową?
Kiedy stosuje się izolację piwnicy od wewnątrz?
Rozwiązanie to jest stosowane w szczególności wtedy, gdy w starych budynkach nie ma możliwości odkopania fundamentu. Taka technologia jest szybsza w wykonaniu i tańsza. W takiej sytuacji izolacja chroni nie tylko przed przenikaniem wody, ale także przed szkodliwym działaniem związków chemicznych, jakie występują w gruncie. Wykonanie skutecznej izolacji wymaga jednak zastosowania materiałów najwyższej jakości i odpowiedniej technologii. Dlatego izolacje przeciwwilgociowe budynków Enosta cieszą się tak dużym uznaniem wśród Klientów, którzy cenią sobie precyzję wykonywanych prac.
Komu zlecić zaizolowanie piwnicy od wewnątrz?
Prace te wymagają niezwykłej dokładności i zastosowania odpowiednich materiałów. Dlatego warto je zlecać doświadczonym firmom, które specjalizują się w takich pracach. Wykorzystują w tym celu metodę ciśnieniową, skutecznie wypełniając najmniejsze, trudno dostępne szczeliny. Specjaliści zapewniają kompleksowe podejście do izolacji piwnic!
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana