Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak wykonać izolację wodnochronną metodą tradycyjną?
Trwałość budynku zależy nie tylko od jego odporności na pojawiające się podczas eksploatacji obciążenia mechaniczne, wynikające z przemieszczeń gruntu i generowanych w pobliżu drgań, ale również z oddziaływania czynników zewnętrznych – przede wszystkim wody oraz niskich temperatur. Sposobem na uchronienie się przed wpływem wód gruntowych i powierzchniowych jest wykonanie odpowiedniej izolacji przeciwwodnej.
Znaczenie izolacji wodochronnej
Zabezpieczenie budynku przed destrukcyjnym oddziaływaniem wody gruntowej, opadowej oraz powierzchniowej jest szczególnie ważne tam, gdzie czynniki te występują często lub stale. Kontakt porowatych materiałów budowlanych oznacza w takich sytuacjach przedostawanie się cieczy do struktury elementów konstrukcyjnych, co prowadzi do ich osłabienia. Może ono wynikać z powtarzających się cykli zamarzania i rozmarzania doprowadzających do kruszenia się ścian lub stropów, a także zachodzących reakcji chemicznych powodowanych rozpuszczonymi w wodzie związkami, czy wreszcie rozwojem grzybów i pleśni, których grzybnie mogą z czasem wywoływać zniszczenia betonu, ceramiki budowlanej lub drewna. Sposobem na ustrzeżenie się przed takimi konsekwencjami jest przygotowanie właściwej hydroizolacji. W Nowej Rudzie usługi tego typu można zlecić firmie Hydroizolacje Piszczek, która zajmuje się profesjonalnym izolowaniem obiektów budowlanych, a także ich osuszaniem oraz odwilgacaniem.
Przeczytaj również: Czy hydroizolacje dachów płaskich są kosztowne?
Metody wykonywania izolacji wodochronnej
Izolacje wodochronne mogą być tworzone przy wykorzystaniu różnych materiałów, zarówno tradycyjnych, jak i stosowanych od niedawna. Wśród innowacyjnych metod zabezpieczania budynków przed przesiąkaniem wód gruntowych i powierzchniowych jest wybór tynków wapiennych . Coraz częściej doświadczone firmy specjalizujące się w hydroizolacjach, takie jak np. Hydroizolacje Piszczek, sięgają również po mikrozaprawy. Materiały te pozwalają na stworzenie zabezpieczenia przeciwwilgociowego i przeciwwodnego poprzez odtworzenie izolacji poziomej oraz pionowej, zapewniają przy tym również wsparcie betonowych lub murowanych konstrukcji.
Przeczytaj również: 5 objawów uszkodzonej hydroizolacji fundamentów
Warto zaznaczyć, że materiały używane do wykonania izolacji ochronnej powinny być adekwatne do miejsca, w które będą wbudowane. W związku z tym muszą być one odporne na środowiska agresywne chemicznie oraz parcie negatywne. Dodatkowo, powinny także wykazywać cechy charakterystyczne dla zaprawy naprawczej. Istotna jest też możliwość zachowania ciągłości, czyli kontynuacji pracy po przerwie bez efektu powstawania przerw technologicznych.
Przeczytaj również: Kiedy warto zdecydować się na hydroizolację?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana