Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak wykonać pokrycie dachu z gontów bitumicznych?
Gont bitumiczny to popularne dachówki bitumiczne, które powstają z bitumu kładzionego na matach z włókna szklanego. Modyfikowany bitum to materiał trwały, solidny i wytrzymały na intensywne promieniowanie słoneczne oraz zmienne warunki atmosferyczne. Co więcej, pokrycie dachowe z gontu jest lekkie, a więc nie obciąża zbytnio konstrukcji.
Montaż pokrycia dachu z dachówek bitumicznych krok po kroku
Na samym początku prac należy wykonać wszelkie niezbędne obróbki blacharskie, które mają zapobiegać przedostawaniu się wody pod pokrycie i zapewniać swobodny spływ deszczówki nad połączeniami. Co ważne, okucia z blachy stalowej muszą zostać zagruntowane, aby można było do nich przykleić gont. Przed ułożeniem dachówki montuje się także deski okapowe, papę podkładową, rynny oraz elementy instalacji wentylacyjnej.
Gont bitumiczny musi być układany na sztywnym podłożu, dlatego dach wykańcza się deskami, płytami OSB lub sklejką wodoodporną. Deski zabezpiecza się środkiem grzybobójczym i podkładowym. Przed przystąpieniem do klejenia, należy upewnić się, że powierzchnia jest sucha. Niektóre dachówki bitumiczne są pokryte klejem, a niektóre wymagają użycia specjalnego lepiszcza. Dachówki nagrzewają się w wyniku promieniowania słonecznego i samoistnie się sklejają. Jeśli temperatura jest niższa niż 5 stopni Celsjusza, poszczególne gonty trzeba podgrzać nagrzewnicą. Układanie gontu należy rozpocząć od okapu i dokładać poszczególne pasy na styk. Kolejne rzędy muszą nachodzić na siebie tak, aby przykryć mocowania z gwoździ i zszywek. Wokół okuć dachówki powinny zachodzić na blachę.
O czym warto pamiętać, decydując się na pokrycie dachu gontem bitumicznym?
Sposób wykonania pokrycia z dachówki bitumicznej powinien zawsze być zgodny z zaleceniami producenta gontu. Wiele także zależy od staranności wykonania obróbek i właściwie przygotowanego podłoża. Usługi dekarskie świadczy firma P.H.B. Tyliński z Leszna, która zajmuje się także sprzedażą dachówek bitumicznych. Fachowcy są zatem doskonale zaznajomieni ze specyfikacją produktu.
Warto wiedzieć, że niezwykle ważny jest wybór rodzaju pokrycia dachowego w kontekście temperatury, w jakiej będzie kładziony. Hurtownia pokryć dachowych z Leszna oferuje gonty bitumiczne modyfikowane elastomerem SBS, które można kłaść w temperaturze maksymalnie 15 stopni poniżej zera oraz dachówki z bitumu oksydowanego, których nie zaleca się układać, gdy temperatura przekracza 5 stopni Celsjusza.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana