Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jak zaplanować generalny remont budynku?
Generalny remont budynku to duże przedsięwzięcie. W końcu możesz wymienić wszystkie przestarzałe elementy i nadać wnętrzom nowego, świeżego wyglądu. Naturalnie jest to o wiele bardziej czasochłonne niż zwykły remont i wymaga większego nakładu pracy, a w tym dobrego zorganizowania. Jak zaplanować generalny remont, aby przebiegał bez przeszkód? O czym nie możesz zapomnieć?
Sprawy organizacyjne i znalezienie fachowców
Zanim przystąpisz do remontu, musisz go zgłosić do starostwa powiatowego. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, a jeśli w przeciągu 30 dni nie otrzymamy sprzeciwu, można rozpocząć prace. Planowanie generalnego remontu zacznij od rozpisania poszczególnych etapów np. zakupienia potrzebnych materiałów oraz znalezienia poszczególnych fachowców, którzy zajmą się rozbiórką domu lub mieszkania, a także pracami budowlanymi. Jeśli korzystasz z pomocy różnych firm postaraj się zgrać terminy tak, aby nie nachodziły na siebie. Jeśli to możliwe postaraj się także rozplanować remont krok po kroku, aby o niczym nie zapomnieć.
Odbiór odpadów po generalnym remoncie
Planując remont nie możemy zaprzestać jedynie na czynnościach przed jego rozpoczęciem. Pamiętaj także o niezbędnych czynnościach takich jak utylizacja odpadów budowlanych. Tych nie można przecież wrzucić do zwykłego osiedlowego śmietnika. Konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów od odbioru odpadów takich jak Eko-Jumir. Dzięki temu masz pewność, że gruz i inne odpady szybko, legalnie i bezpiecznie zostaną usunięte. Koniecznie nie zostawiaj znalezienia takiej firmy na ostatni moment. Zrób to jeszcze przed rozpoczęciem remontu.
Zakup materiały z wyprzedzeniem
Jeśli chcesz uniknąć poślizgów podczas prac remontowych, wybierz się na zakupy kilka tygodni szybciej. Nawet jeśli masz już wybrane materiały czy meble, które chcesz zakupić, może okazać się, że nie są one dostępne od razu i musisz czekać na zamówienie. Jeśli jest to np. posadzka lub kolor farby, spowoduje to wstrzymanie prac, co jest niekorzystne także dla usługobiorców. Najlepiej więc wybrać się na zakupy ok. miesiąc przed rozpoczęciem prac remontowych.
Przenieś wyposażenie budynku w inne miejsce
Oczywiście jeśli w budynku trwa remont, nie mogą się w nim znajdować żadne meble ani przedmioty osobiste. Należy więc je starannie zapakować, a następnie przenieść do tymczasowej lokalizacji. Może to być garaż lub magazyn, który można wypożyczyć na krótki okres czasu. Pakowanie i przenoszenie mienia to oczywiście czasochłonny proces, więc również warto zacząć go z dużym wyprzedzeniem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana