Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jaki materiał izolacyjny ma najwyższą izolacyjność cieplną?
Budowa domu lub jego remont wiążą się często z koniecznością zadbania o właściwy poziom i stan izolacji. Izolacje termiczne są materiałami, które chronią budynek przed stratami ciepła. Innowacyjne rozwiązania są ekologiczne i trwałe, a ponadto przyjazne dla wykonawców i użytkowników. Wybór optymalnego systemu zależy od jego przeznaczenia.
Dowiedz się, które materiały warto wybrać z uwagi na ich wysoką izolacyjność cieplną!
Wełna mineralna
Wełna mineralna, skalna lub szklana, to jeden z najpopularniejszych sposobów na zapewnienie dobrej izolacji w obiekcie. Przyczynia się ona do zwiększenia komfortu cieplnego i obniżenia kosztów ogrzewania. Wysoka ochrona termiczna umożliwia ograniczenie ilość energii, jaka jest potrzebna do ogrzewania bądź klimatyzowania domu. Z uwagi na swoją elastyczność i stabilność pozwala na szczelne wypełnienie całej ocieplanej przestrzeni. Jest lekka, co ma znaczenie dla nośności całej konstrukcji.
Przeczytaj również: Dlaczego warto zdecydować się na dom z keramzytobetonu?
Wełna mineralna to materiał wytwarzany z kamienia bazaltowego, gobro lub wapiennego. Popularna jest wełna szklana, która produkowana jest z piasku i stłuczki szklanej. Cechuje się znaczną ilością przestrzeni powietrznych, które zapewniają jej niski współczynnik przewodzenia ciepła. Jak wskazują specjaliści firmy EMPI, ma naturalny kolor, nie wydziela zapachu, jest miła w dotyku i łatwa w obróbce. To produkt całkowicie niepalny, co sprawia, że jest bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Produkt wysokiej jakości pozwala sprawnie i szczelnie dopasować go do wypełnianych przestrzeni. Zapewnia dobrą izolacyjność akustyczną, jej włókna skutecznie tłumią dźwięki.
Przeczytaj również: Na czym polega budowa domów pod klucz?
Styropian
Polistyren EPS to produkt, który powstaje w wyniku ekspandowania granulatu. Ma wysoką gęstość, jest wytrzymały na obciążenia, nie nasiąka płynami. Systemy dociepleń na styropianie cechują się lekkością i łatwością montażu. Należy jednak pamiętać, że są mało odporne na ogień i rozpuszczalniki organiczne.
Przeczytaj również: O czym pamiętać, decydując się na budowę całorocznych domów szkieletowych?
Grafitowa odmiana styropianu jest doskonałym sposobem na uzyskanie wysokiej izolacyjności termicznej. Ciemniejszy kolor odbija w tym przypadku promieniowanie cieplne i poprawia ten parametr nawet o 25%.
Wśród innowacyjnych rozwiązań wskazuje się jeszcze m.in. na izolację polimocznikową. To pozbawiona spoin, niezwykle wytrzymała membrana nanoszona metodą natryskową. Jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego i wodoszczelna. Stosowana głównie jako warstwa zewnętrzna na posadzki przemysłowe, zbiorniki na substancje chemiczne i wodę. Innym rozwiązaniem jest pianka poliuretanowa. Znajduje ona zastosowanie w domach mieszkalnych i w obiektach przemysłowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana