Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jakie fasady aluminiowe określamy mianem zimno-ciepłych?

Nowoczesna architektura oznacza zwykle projektowanie budynków, które wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, są wyposażone w duże przeszklenia, zapewniające dobre doświetlenie wnętrza, a przy tym dają możliwość uzyskania wysokiej energooszczędności przez zastosowanie materiałów o znakomitej termoizolacyjności. Sposobem na osiągnięcie w tym obszarze wspaniałych efektów jest użycie odpowiednich systemów elewacyjnych.
Konstrukcja budynku, a stosowanie przeszkleń na jego elewacji
Elewacja budynku musi gwarantować możliwie najlepszą ochronę przed wpływem warunków zewnętrznych, a więc opadami atmosferycznymi i wiatrem. Poza zabezpieczaniem konstrukcji nośnej jest również barierą odgradzającą od czynników pogodowych zastosowane materiały docieplające. W przypadku większych obiektów biurowych, komercyjnych oraz mieszkalnych powodzeniem wśród inwestorów i architektów cieszą się fasady aluminiowe, które pozwalają na uzyskanie pożądanego nowoczesnego wyglądu całej budowli, a jednocześnie zapewniają jednolitą stylistycznie i łatwą w utrzymaniu powierzchnię. Klasyczna elewacja aluminiowa z zastosowanymi taflami szkła oznacza mocowanie przeszkleń o wysokim współczynniku izolacyjności oraz profili z przekładkami ograniczającymi wychładzanie się całej struktury. Takie popularne rozwiązania używane przy konstrukcjach słupowo-ryglowych nie będą się jednak sprawdzały w przypadku budynków murowanych albo żelbetowych, gdzie część elewacji ma zostać zabudowana bloczkami, pustakami czy wracającymi do łask prefabrykatami betonowymi. Będzie to jednak możliwe, jeżeli skorzysta się z innowacyjnej fasady zimno-ciepłej.
Fasady zimno-ciepłe – na czym to polega?
Fasady aluminiowe w wersjach zimno-ciepłych są wykonywane przez firmę Alusolution z Bielska-Białej. Specjalizuje się ona nie tylko w fasadach aluminiowych, ale również dostarczaniu stolarki klasy premium, montowaniu balustrad oraz systemów przesuwnych i harmonijkowych.
Fasada zimno-ciepła to konstrukcja, w której obok tzw. pół ciepłych, tj. elementów znakomicie zaizolowanego cieplnie przeszklenia występują „pola zimne”, a więc takie, które przypadają w miejscach, gdzie za właściwą ochronę przed ucieczką energii odpowiada przytwierdzony do muru zewnętrznego materiał docieplający np. wełna mineralna lub styropian. Pasy znajdujące się między przeszkleniami są więc odporne na utratę ciepła, a całość montowana przed licem budynku gwarantuje uzyskanie oczekiwanego efektu wizualnego przy znacznie niższych nakładach. Technologia fasad zimno-ciepłych bazująca na systemach Aluproof zapewnia także ułatwienie prowadzenia prac budowlanych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana