Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Jakie formy przyjmują izolacje wysokotemperaturowe?
Izolatory wysokotemperaturowe to materiały, które zapobiegają emisji ciepła pomiędzy różnymi pomieszczeniami. Pomagają oszczędzać energię oraz zabezpieczają przed złamaniem zasad BHP. Na rynku jest wiele produktów, które można wykorzystywać w różnych warunkach. Warto pamiętać, że poszczególne materiały różnią się wytrzymałością, dlatego nie należy wybierać ich wyłącznie z polecenia producenta.
Jakie zastosowanie mają izolacje wysokotemperaturowe?
Izolatory wysokotemperaturowe mają szerokie zastosowanie. Wiele z nich ma ciekawe właściwości, które są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Najczęściej można zobaczyć je jako:
bariery ogniowe,
panele akustyczne,
zabezpieczenie do transportu rzeczy kruchych,
zasłony, tkaniny i inne materiały, które mają być odporne na wysokie temperatury.
Z izolatorów wysokotemperaturowych da się zrobić w zasadzie wszystko, co powinno być trwałe. To dlatego, że przyjmują niemal każdą postać. Ich poszczególne formy mają różną odporność, ale większość z nich jest w stanie wytrzymać naprawdę wysokie temperatury.
Jakie izolatory wysokotemperaturowe można znaleźć?
Izolatorów jest na rynku bardzo dużo. Najpopularniejsze z nich są łatwo dostępne oraz stosowane na szeroką skalę. Można zaliczyć do nich:
wermikulit, czyli niepalny materiał szeroko stosowany w przemyśle – służy między innymi do budowy barier ogniowych czy ścian akustycznych,
włókna szklane, które są w stanie wytrzymać do 1200 stopni Celsjusza – w budowie są podobne do włókien mineralnych,
krzemiany wapnia, znane także pod nazwą materiały krzemienno-wapienne – to połączenie wapnia i piasku, odporne na działanie wody i pary wodnej,
włókna ceramiczne – są wyjątkowo odporne na działanie wysokich temperatur, odznaczają się także niskim przewodnictwem ciepła.
Izolatory wysokotemperaturowe przyjmują różne formy. Eksperci z firmy Europolit Sp. z o.o. wśród najpopularniejszych z nich wymieniają:
płyty izolacyjne,
maty izolacyjne, które charakteryzują się sporą elastycznością,
bloki izolacyjne,
włókna i tkaniny ceramiczne oraz szklane,
betony ogniotrwałe.
Materiały izolacyjne mogą przyjmować także inne formy, ale powyższe są najłatwiej dostępne. Można znaleźć je w wielu dobrze zaopatrzonych sklepach oferujących tego typu artykuły. Co ważne, przy wyborze należy kierować się wytrzymałością danego materiału na temperaturę. W przypadku każdego z wyżej wymienionych nie jest ona mniejsza niż kilkaset stopni Celsjusza, ale czasami sytuacja wymaga sięgnięcia po coś bardziej wytrzymałego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana