Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Kiedy warto postawić na drewniane drzwi?

Spis treści
- Drzwi drewniane: wewnętrzne czy zewnętrzne?
- Drzwi drewniane: solidne czy dostosowane do własnych potrzeb?
- Zalety drewnianych zewnętrznych i drewnianych drzwi wewnętrznych
Dzisiejsze drzwi mają wiele kształtów, rozmiarów, kolorów i oczywiście materiałów. Stal, aluminium, włókno szklane i PCV są znanymi liderami w tej dziedzinie. Rodzaj materiału, który wybierzesz na swoje drzwi, będzie zależał od kilku rzeczy, nie tylko od budżetu. Wraz z rozwojem technologii i rynku stolarki otworowej, drzwi drewniane nadal cieszą się niesłabnącą popularnością.
Drzwi drewniane: wewnętrzne czy zewnętrzne?
Mówiąc najprościej, drzwi drewniane są idealne zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. W przeciwieństwie do stolarki wykonanej z PCV, kompozytów i aluminium drzwi drewniane nadają się do różnych zastosowań. Jest to idealne rozwiązanie dla domów, które chcą zachować jednolity wystrój wnętrz z wyglądem zewnętrznym. Drewniane drzwi zewnętrzne zapewniają wytrzymałość i bezpieczeństwo. Ich wykończenie można dowolnie modyfikować, a jeśli są odpowiednio konserwowane, mogą przetrwać większość innych typów drzwi. Impregnowana stolarka otworowa dobrze znosi trudne warunki atmosferyczne i nie tylko.
Przeczytaj również: Drzwi zewnętrzne – jak wybrać odpowiedni materiał?
Drzwi drewniane: solidne czy dostosowane do własnych potrzeb?
Zanim przejdziemy do zalet i wad drzwi drewnianych, warto wyjaśnić, że dostępne są ich dwa główne rodzaje: drewno lite i drewno konstrukcyjne. Drzwi z litego drewna są wykonane z jednego lub kilku kawałków surowca tej samej odmiany. Są one następnie sklejane ze sobą za pomocą określonych połączeń, tworząc duże, solidne skrzydło.
Przeczytaj również: Na czym polega renowacja drzwi drewnianych?
Drewno konstrukcyjne natomiast ma warstwę zewnętrzną i warstwę wewnętrzną. Wszystkie modele są dostępne jako solidne oraz dostosowane do potrzeb każdego klienta. Można zatem wybierać spośród różnych materiałów, wzorów i kolorów drzwi drewnianych.
Przeczytaj również: Drzwi drewniane wewnętrzne: jak wybrać idealny model do swojego wnętrza?
Zalety drewnianych zewnętrznych i drewnianych drzwi wewnętrznych
Jedną z największych zalet drewnianych drzwi wejściowych jest to, jak świetnie wyglądają. Doskonale komponują się nie tylko z otoczeniem, ale także z innymi materiałami. Można je łączyć z przeszkleniami, aluminium i innymi surowcami. Wyróżniają je:
-
tradycyjny styl,
-
urok,
-
naturalność,
-
szeroka gama wzorów.
Jak informuje producent drzwi drewnianych – firma Muszyńscy – drzwi wykonane z tego materiału są ponadczasowe i uniwersalne. Nigdy nie tracą na popularności. Co więcej, są nawet bardziej polecane od innych materiałów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana