Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Kiedy warto wypożyczyć rusztowania przejezdne?
Prowadzenie prac na wysokości wiąże się z podwyższonym ryzykiem wypadku, wymaga więc stosowania sprzętu, który pozwoli na zminimalizowanie niebezpieczeństwa upadku, a jednocześnie umożliwi korzystanie z potrzebnych materiałów, urządzeń oraz wyposażenia koniecznego do realizacji poszczególnych zadań. Wśród najbezpieczniejszych rozwiązań do prac wysokościowych znajdują się rozmaite typy rusztowań, w tym popularne rusztowania przejezdne.
Czym wyróżniają się rusztowania przejezdne?
Rusztowania przejezdne to konstrukcje, które pozwalają na wykonywanie prac na wysokości od kilku do kilkunastu metrów. Są one zbudowane z podobnych elementów jak klasyczne rusztowania fasadowe lub wolnostojące. Mogą składać się z ram lub modułów tworzących strukturę nośną, a także pomostów, barierek oraz schodni pozwalających na dostanie się na miejsce prowadzenia robót. Tym, co odróżnia je od innych struktur, jest wielkość powierzchni roboczej – na ogół składają się z jednego lub kilku umieszczonych na różnych wysokościach pomostów. Elementem dodatkowym są też skrętne kółka z możliwością czasowego zablokowania, które pozwalają na przemieszczanie rusztowania przejezdnego. W przypadku niektórych konstrukcji występują także wsporniki pomagające w zachowaniu stabilności.
Przeczytaj również: Jaki sprzęt budowlany warto wypożyczyć przy układaniu kostki brukowej?
Kiedy przydadzą się rusztowania przejezdne?
Największą zaletą rusztowań przejezdnych jest ich wysoka mobilności. Bez trudu można przemieszczać je po każdej płaskiej i stabilnej powierzchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozwalają one na wykonywanie prac w różnych miejscach np. na całej długości elewacji albo wzdłuż konkretnej konstrukcji czy instalacji. Z rusztowań przejezdnych korzysta się podczas robót budowlanych i remontowych, a także przy montażu i konserwacji rozmaitych urządzeń, serwisowaniu maszyn czy naprawie elementów wyposażenia np. oświetlenia. Wielką zaletą jest też fakt, że mogą one być używane zarówno na zewnątrz, jak i w wewnątrz różnych obiektów.
Przeczytaj również: Kto może obsługiwać dźwig?
Szeroką ofertę sprzedaży, montażu i wynajmu rusztowań przejezdnych przedstawia firma Altrad Pomorze ze Szczecina. Udostępnia ona rusztowania fasadowe i wolnostojące w systemach ramowych oraz modułowych. Wśród propozycji znajdują się również zadaszenia i hale namiotowe, a także szalunki ścienne i stropowe w wersjach tradycyjnych i aluminiowych.
Przeczytaj również: Co warto wiedzieć na temat wynajmu podestów ruchomych?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana