Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Kiedy warto zdecydować się na bramę uchylną?

Podstawowym wyposażeniem każdego garażu wolnostojącego czy stanowiącego element bryły budynku jest zamontowana w nim brama, zapewniająca ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak opady atmosferyczne, wiatr, niska temperatura czy zbyt duże nasłonecznienia, a ponadto gwarantująca bezpieczeństwo i ograniczająca straty ciepła. Szczególne znaczenie będzie jednak miał wybór jej konstrukcji, a więc zastosowanego mechanizmu otwierania.
Co trzeba wiedzieć o rozwiązaniach stosowanych w uchylnych bramach garażowych?
Komfortowe korzystania z pojazdu parkowanego w garażu wymaga zastosowanie w nim sprawnie działającego mechanizmu otwierania i zamykania skrzydła. W nowoczesnych bramach garażowych stosuje się zwykle jedno z trzech rozwiązań, które znacznie przewyższają tradycyjne bramy rozwierane, gdzie używane są klasyczne zawiasy osadzane na ościeżnicy, a drzwi muszą zatoczyć łuk, co wymaga sporej wolnej przestrzeni przed budynkiem. Są nimi bramy segmentowe, gdzie skrzydło składa się z połączonych wahadłowo paneli wciąganych na znajdujący się w wnętrzu garażu stelaż, bramy rolowane z drzwiami przypominającymi żaluzje zewnętrzne, a więc składającymi się z nawijanych na bęben lamelek, a także bramy uchylne. W ich przypadku stosowane jest skrzydło wykonane z jednolitego elementu, co pozwala na skuteczne wyeliminowanie ryzyka nieszczelności. Mechanizm otwierania również wykorzystuje instalowany w pomieszczeniu stelaż, tak jak w bramach segmentowych, jednak drzwi przemieszczają się po nim inaczej. Jest to możliwe dzięki dwóm kompletom specjalnych rolek – jedne z nich są połączone z górną częścią skrzydła, kolejne są połączone z prowadnicami montowanymi tak, że ich końce znajdują się na wysokości środka skrzydła. Całość jest łatwa w obsłudze dzięki pomagającym w otwieraniu sprężynom oraz dobremu wyważeniu elementu. Tak jak w bramach segmentowych, w bramach uchylnych można zastosować niezwykle pomocną automatykę.
Co przemawia za wyborem bramy uchylnej?
Korzyściami z wyboru bramy uchylnej będą przede wszystkim jej przystępna cena, łatwa obsługa oraz prosta konstrukcja pozytywnie wpływająca na żywotność całości. Plusem takiego rozwiązania są również znakomita termoizolacyjność uniemożliwiająca ucieczkę ciepła i wysoka dźwiękoszczelność, tłumiąca docierające z zewnątrz hałasy. Warto też pamiętać, że skrzydła bram uchylnych mogą być wykończone na różne sposoby – w grę wchodzą ozdobne przetłoczenia, bogata paleta kolorów, a także opcjonalne okładziny imitujące materiały naturalne. Przedsiębiorstwo Akka ze Słupna – dystrybutor drzwi, bram i rolet zewnętrznych oferuje stolarkę otworową od sprawdzonego producenta firmy Krispol.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana