Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Kontener modułowy jako świetne miejsce na organizację zaplecza socjalnego

Place budowy i zakłady produkcyjne powinny dysponować zapleczami sanitarnymi, w których pracownicy mogą odpocząć, zrelaksować się, zjeść i zaspokoić inne potrzeby fizjologiczne. Coraz częściej pojawia się ciekawe rozwiązanie – pomieszczenie socjalne w postaci kontenera. Taka opcja to oszczędność pieniędzy, krótki czas realizacji, funkcjonalność. Czym charakteryzuje się kontener socjalny? Odpowiedź znajduje się w artykule.
Czym jest zaplecze socjalne?
Zaplecze socjalne (pomieszczenie higieniczno-sanitarne) to miejsce, w którym pracownicy mogą odpocząć podczas przerwy w pracy, a także zaspokoić potrzeby fizjologiczne. Według polskiego prawa takie pokoje powinny być odpowiednio ogrzewane, oświetlane i wentylowane. Pomieszczenia socjalne to np. szatnie, jadalnie, palarnie, pomieszczenia higieny osobistej kobiet czy specjalne pokoje do suszenia, odkażania, prania i odpylania odzieży roboczej lub ochronnej.
Szatnia powinna być sucha i – w miarę możliwości – oświetlona dziennym światłem. Jej powierzchnia musi być optymalna dla liczby pracowników – wentylacja mechaniczna jest niezbędna wtedy, gdy przebywa w niej szacunkowo więcej niż 25 osób.
Gdy podczas pracy na jednej zmiany w zakładzie pracuje więcej niż 20 osób, pracodawca ma obowiązek zapewnić jadalnie. Ich powierzchnia nie może być mniejsza niż 8 metrów kwadratowych.
Palarnie można zakładać tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach. Należy zapewnić w nich przynajmniej dziesięciokrotną wymianę powietrza na godzinę.
Jak powinien wyglądać kontener socjalny?
Kontenery socjalne nie mogłyby prawidłowo funkcjonować bez odpowiedniego wnętrza i wyposażenia. Powinny dysponować niezbędnymi instalacjami, systemami oświetleniowymi, urządzeniami grzewczymi, a także gniazdkami elektrycznymi. W kontenerach modułowych, jako specjalnych zapleczach dla pracowników, muszą znajdować się urządzenia sanitarne i bojlery elektryczne. Takie miejsca nie mogłyby istnieć również bez sprawnego łącza internetowego.
Zdarza się, że – szczególnie na czas budowy – kontener socjalny nie posiada jeszcze zamontowanej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wielu producentów proponuje w takich wypadkach alternatywne, dogodne rozwiązania, np. zbiorniki na fekalia.
Firma S2M Polska ze Strykowa zajmuje się produkcją, projektowaniem, transportem, montażem kontenerów modułowych, sanitarnych, biurowych, magazynowych. Przedsiębiorstwo świadczy także usługi wynajmu profesjonalnych kontenerów (nowych lub używanych). Działa na terenach Polski i Francji. Docelowymi klientami tej firmy jest głównie budownictwo, handel i przemysł.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana