Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Lakier jako zabezpieczenie antypoślizgowe na schody
Drewniane i kamienne schody wewnętrzne są eleganckie i trwałe. Mogą one jednak być wyjątkowo śliskie, a to stwarza duże zagrożenie dla użytkowników. Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo, warto rozważyć pewne rozwiązania antypoślizgowe. Jednym z nich jest specjalny lakier, który wyeliminuje ryzyko poślizgnięć i wypadków. Dowiedz się, jak dzięki niemu zmniejszyć śliskość stopni na schodach!
Lakiery antypoślizgowe na schody - charakterystyka
Lakiery antypoślizgowe znajdują zastosowanie na schodach wykonanych z różnych materiałów. Mogą być wykorzystane na podłogach i parkietach, gdzie doskonale się sprawdzają. Na rynku można znaleźć lakiery bezbarwne i w różnych wersjach kolorystycznych. Ich zastosowanie nie musi zatem oznaczać konieczności zmiany koloru danej nawierzchni. Ich powłoki są wysoce odporne na ścieranie i na powszechnie stosowane detergenty. Powierzchnia pokryta takim środkiem jest lekko chropowata, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie ochrony przed poślizgnięciami.
Lakiery uretanowe lt export są popularnymi środkami antypoślizgowymi. Produkowane na bazie żywic uretanowo-alkidowych mogą być stosowane w wielu różnych obiektach. Są one uniwersalnymi produktami, bezpiecznymi dla użytkowników. Odpowiednio dobrane, zabezpieczą podłogi drewniane, posadzki przemysłowe czy bruk drewniany. Ich dużą zaletą jest to, że mogą być stosowane na ogrzewaniu podłogowym, i konstrukcjach elastycznych, które wykonuje się w halach sportowych.
Zastosowanie lakierów antypoślizgowych
Jak podkreślają specjaliści firmy Profi-Parkiet Sp. z o.o., lakier antypoślizgowy jest łatwy w aplikacji. Nanosi się go zgodnie z zaleceniami producenta, zwykle w 2 – 3 warstwach. Warto w tym celu wykorzystać wałek lub pędzel. Pomiędzy kolejnymi warstwami należy zmatowić podłoże, dzięki czemu uzyska się jego pożądany wygląd i oczekiwaną przyczepność. Lakiery antypoślizgowe można rozcieńczyć. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się również zastosowanie specjalistycznych środków, które zapobiegną wydzielaniu się żywicy podczas lakierowania.
Schnięcie lakieru antypoślizgowego trwa około 48 godzin, przy założeniu temperatury na poziomie 23°C oraz wilgotności powietrza wynoszącej 50%. Po tym czasie na podłogę można wchodzić i użytkować ją zgodnie z przeznaczeniem. Środek ten jest dość wydajny. Zależnie od rodzaju podłoża, średnie zużycie lakieru wynosi ok. 100 ml/m2 bądź ok. 10 m2/l. Można go przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym pomieszczeniu nawet przez 18 miesięcy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana