Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Metody zabezpieczenia głębokich wykopów
Zabezpieczenia głębokich wykopów to sposób na to, aby ograniczyć ryzyko osuwania się ziemi. W niektórych sytuacjach zachodzi także obawa przed przemieszczaniem się gruntu, dlatego tak ważne jest, aby zastosować rozwiązania chroniące przed skutkami takich ewentualności. Czym się wyróżniają metody zabezpieczania głębokich wykopów?
Metody zabezpieczania wykopów głębokich – jakie są najpopularniejsze?
Do najpopularniejszych metod zabezpieczania wykopów głębokich zalicza się ścianki berlińskie, szczelne, palisady z pali lub mikropali. Ścianki berlińskie polegają na wbiciu lub umieszczeniu w otworach pionowych pali stalowych. Przestrzenie między wbitymi palami wypełniane są drewnianymi częściami poziomej opinki. Ścianki szczelne sprawdzają się w miejscach, gdzie trzeba zabezpieczyć konstrukcję przed parciem gruntu i działaniem wody. W przypadku palisady z pali wierconych, pali w rurach osłonowych i pali DSM, zabezpieczanie głębokich wykopów w takiej formie stosowane jest tam, gdzie nie wykorzystuje się ciężkiego sprzętu – w takim przypadku korzysta się z mikropali.
Zabezpieczania wykopów głębokich – jakie wybrać?
Wybór techniki zabezpieczania głębokich wykopów zależy głównie od specyfiki gruntu. Warto przede wszystkim powierzyć to zadanie doświadczonej firmie takiej, jak usługi inżynieryjne i budowlane CM Construction, która bierze pod uwagę poziom wód gruntowych, warunki geotechniczne oraz odległość i rodzaj sąsiadujących z wykopem zabudowań. Fachowcy dokładnie przeanalizują dokumentację i porównają ją z obowiązującymi wytycznymi prawa wodnego oraz budowlanego. Najważniejszym wyzwaniem w trakcie zabezpieczania wykopów jest to, aby nie dopuścić do sytuacji, gdzie grunt mógłby się osunąć przed końcem prac. To z kolei mogłoby doprowadzić do poważnych problemów z późniejszą konstrukcją budynku czy pękaniem ścian.
Zabezpieczania wykopów głębokich – dlaczego warto?
Głębokie wykopy są stosowane jako popularne rozwiązanie do wykonywania zbrojeń fundamentów, instalacji teletechnicznych czy rurociągów. Zabezpieczanie wykopów głębokich pozwala w takiej sytuacji ograniczyć ryzyko osuwania się ziemi, które mogłoby być niebezpieczne zarówno dla inwestycji, jak i dla pracowników. Specjalne konstrukcje utrzymują ścianę przed utratą stateczności.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana