Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega diagnostyka ładowarek teleskopowych?
Ładowarki to maszyny samojezdne, dysponujące urządzeniami załadowczymi (do przeładunku różnych materiałów). Ich ciekawym podtypem są ładowarki teleskopowe, dzielące się z kolei na czołowe i obrotowe. Owe maszyny wykorzystuje się chętnie w rolnictwie (np. podczas przenoszenia paszy dla zwierząt). Jak każdy sprzęt – nie tylko rolniczy – wymagają regularnej diagnostyki i konserwacji. Na czym polega serwis ładowarek teleskopowych?
Rodzaje i charakterystyka ładowarek teleskopowych
Ładowarki teleskopowe wyróżniają się uniwersalną konstrukcją – poradzą sobie niemal na każdym terenie. Zakresy ich udźwigu są różne – w zależności od rodzaju. Typ ładowarek teleskopowych jest uzależniony od umiejscowienia kabiny operatora. Mamy do czynienia z modelami czołowymi i obrotowymi.
Przeczytaj również: Wynajem ładowarki czy zakup - na co się zdecydować?
Ładowarki teleskopowe obrotowe mają zakres udźwigu od 1,3 do 21 ton. Tutejsza kabina prysznicowa jest sztywno umiejscowiona, a wysięgnik znajduje się po prawej stronie maszyny. Zakres wysięgu to 2-19 m. W ładowarkach teleskopowych obrotowych znajduje się głowica obrotowa, umożliwiająca ruch kabiny operatora wokół własnej osi. Ponadto mają dwie pary podpór stabilizujących. Obrotowe ładowarki teleskopowe udźwigną bezproblemowo ciężar od 3 do 5 ton przy zasięgu 15-30 m.
Zastosowanie ładowarek teleskopowych
Ładowarki teleskopowe są rewolucyjnymi maszynami w budownictwie i rolnictwie. Rolnicy używają ich do przenoszenia paszy dla zwierząt, obornika czy różnych materiałów sypkich. Za pośrednictwem ładowarek teleskopowych można również układać snopy siana, transportować bele paszowe i wyściółkowe. Owe maszyny można wyposażyć w dodatkowe akcesoria (np. chwytaki, widły, łyżki, zamiatarki, świdry ziemne, ostrza do nabijania snopków).
Ładowarki teleskopowe przydają się także przy budowie mostów, dróg, wiaduktów.
Jak wygląda serwis ładowarek teleskopowych?
Serwis ładowarek teleskopowych może zostać przeprowadzony dwojako – stacjonarnie lub mobilnie. Specjaliści uwzględniają przegląd instalacji elektrycznej, diagnostykę komputerową urządzenia. Zdarza się, że przy konserwacji okresowej asystuje urzędnik z UDT (Urzędu Dozoru Technicznego).
Autoryzowany serwis ładowarek DIECI „DmTech” to miejsce, w którym zostanie wykonana profesjonalna diagnostyka najpopularniejszej marki ładowarek teleskopowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana