Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega tzw. ciepły montaż?

Szczelny, wykonany prawidłowo montaż okien jest bardzo ważny dla zapewnienia budynkowi odpowiedniego poziomu termoizolacyjności. Standardowo używana jedna warstwa uszczelnienia zwykle nie spełnia należycie swojego zadania. W takiej sytuacji warto sięgnąć po alternatywne sposoby instalowania stolarki okiennej. Jedną z najpopularniejszych metod jest tzw. ciepły montaż. Warto dowiedzieć się, na czym on polega i jakie są jego korzyści!
Czym jest ciepły montaż?
Ciepły montaż to potoczna nazwa montażu warstwowego. Używa się go wyłącznie w dwu- lub trójwarstwowej ścianie. Jego zasadnicza istota sprowadza się do stosowania w trakcie instalacji stolarki okiennej trzech warstw izolacji w postaci specjalnych taśm – paroprzepuszczalnej i rozprężnej, piany PUR i uszczelniania wewnętrznego. Dwie pierwsze z wymienionych składają się na zewnętrzną warstwę izolacyjną. Mają one za zadanie przede wszystkim zabezpieczać okna aluminiowe i PVC a pośrednio także pomieszczenia przed wiatrem, wilgocią oraz promieniowaniem UV. Dodatkowo taśma paroprzepuszczalna sprzyja odparowywaniu wody znajdującej się w szczelinach okiennych. Z kolei piana PUR stanowiąca warstwę środkową pełni funkcję izolatora termicznego oraz akustycznego. Odpowiednio dobrany, suchy materiał gwarantuje sprawny przepływ nagromadzonej we wnętrzu pary wodnej. Natomiast uszczelnienie wewnętrzne stanowiące ostatnią warstwę w ciepłym montażu skutecznie zapobiega przedostawaniu się pary wodnej i wilgoci do warstwy środkowej.
Taśmy wyróżniają się dobrą przyczepnością do materiałów budowlanych. Są też one wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Ciepły montaż – zalety rozwiązania
Wykorzystanie ciepłego montażu przynosi wiele korzyści właścicielom budynków mieszkalnych i użytkowych. Przede wszystkim warstwowa instalacja stolarki okiennej sprzyja osiągnięciu i utrzymaniu optymalnych parametrów termoizolacyjnych. Dzięki niej można skutecznie uniknąć problemu powstawania tzw. mostków termicznych. Efektywna ochrona przed niepotrzebnymi stratami ciepła sprzyja niższym rachunkom za prąd i ogrzewanie. Co więcej, za sprawą ciepłego montażu poprawia się również izolacyjność akustyczna okien. Dzięki temu doskonale tłumią one hałasy dobiegające z zewnątrz.
Montaż warstwowy okien oferowanych przez takie firmy, jak Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „CARECO” Ryszard Człapa, pozwala także na efektywną ochronę ścian przed zawilgoceniem oraz zagrzybieniem. Ponadto montaż warstwowy wydłuża żywotność połączeń ramy okiennej z ościeżem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana