Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Najczęściej napotykane problemy przy wywozie gruzu, czyli dlaczego warto skorzystać z usługi wywozu odpadów
Kontenerowy wywóz gruzu to najlepszy sposób na pozbycie się zalegających na terenie działki odpadów po budowie lub remoncie domu. Gruz można próbować wywieść na własną rękę, nie mniej jednak może być to nie tylko czasochłonne, ale także nieopłacalne. Co więcej, gruz nie może zostać wyrzucony do pojemnika na odpady komunalne – za takie postępowanie grożą wysokie kary finansowe.
Jak pozbyć się gruzu?
Gruz powstały w wyniku prac rozbiórkowych czy też budowlanych można po części wykorzystać na terenie swojej działki, na przykład do utwardzenia podjazdu. Najczęściej jednak okazuje się, że produkujemy więcej gruzu, niż jesteśmy we własnym zakresie zdolni przetworzyć. Wówczas pojawia się pytanie, co zrobić z resztą gruzu?
Przeczytaj również: Jak prawidłowo wywozić gruz i co z nim zrobić?
Pierwszą opcją jest samodzielne wywiezienie odpadów do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, który powinien funkcjonować w każdej gminie. Gruz można także oddać firmom lub osobom prywatnym, które ogłaszają się na lokalnych portalach internetowych. Można także dodać ogłoszenie o gruzie do oddania i czekać na odzew, co może jednak nastąpić w bliżej nieokreślonym czasie.
Przeczytaj również: Co zrobić z gruzem budowlanym?
Ostatnią opcją jest wywóz kontenerowy gruzu, który oferuje firma Sawo Gruz. Kontenery dostarczane są na ternie Łodzi i najbliższych okolic.
Dlaczego warto korzystać z kontenerowego wywozu gruzu?
Wynajęcie kontenera to najprostszy i najszybszy sposób na pozbycie się zalegającej hałdy gruzu. Kontener dostarczany jest we wskazane miejsce o umówionym czasie, a po napełnieniu zabierany. Wówczas w jego miejsca ustawiany jest kolejny kontener. Warto jednak wiedzieć, że pojemniki na gruz występują w kilku pojemnościach, dlatego na początek należy oszacować ilość gruzu, jaki trzeba będzie wywieść. Rozpiętość wielkości kontenerów jest dość spora – najmniejsze liczą zaledwie 2 m3 pojemności a największe aż 34 m3.
Przeczytaj również: Kiedy gruz nie jest odpadem?
Zamawiając kontener, trzeba także określić odpad, jaki będzie w nim składowany. Z czystym gruzem mamy do czynienia wtedy, gdy oddajemy wyłącznie resztki pustaków, cegieł i tynku. Osobną kategorię stanowi gruz z dodatkiem folii, szkła, butelek, drewna i złomu. Trzecie grupa to gruz wymieszany ze wszystkimi możliwymi odpadami poremontowymi, na przykład wiadrami czy też styropianem.
Decydując się na kontenerowy wywóz gruzu, działamy z poszanowaniem zasad ochrony środowiska. Wywieziony gruz poddawany jest bowiem recyklingowi, a pozyskany surowiec odsprzedaje się firmom budowlanym. Wcześniej jednak gruz musi zostać oczyszczony z resztek innych śmieci, które następnie są utylizowane.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana