Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Najczęstsze błędy popełniane przy konserwacji posadzek z kamienia
Posadzki z kamienia słyną przede wszystkim z dwóch swoich ogromnych zalet, wytrzymałości i piękna. Świetnie sprawdzają się w miejscach publicznych, przez które codziennie przemieszczają się tysiące ludzi. Jednak, żeby zawsze wyglądały dobrze, trzeba wiedzieć jak o nie dbać. Bez takiej wiedzy łatwo popełnić błędy przy konserwacji posadzek z kamienia. Te natomiast przyczynią się do ich niszczenia i odbiorą estetyczny wygląd.
Najczęściej wykonywane posadzki z kamienia
W miejscach publiczny, a coraz częściej także w domach prywatnych, kładzie się posadzki z kamienia. Do najczęściej wybieranych należą:
- posadzki z marmuru,
- posadzki z granitu,
- posadzki z bazaltu,
- posadzki z lastryko.
Każdy z kamieni ma nieco inne cechy, więc wymaga stosowania innych środków do czyszczenia i pielęgnacji. Jednak niestety podczas konserwacji każdego, można popełnić pewne błędy. Aby ich uniknąć, najlepiej jest skorzystać z profesjonalnej usługi czyszczenia, konserwacji posadzek kamiennych. Świadczy ją m.in. firma Krystalizacja z Sosnowca.
Konserwacja posadzek z kamienia – najczęstsze błędy
Kamienne posadzki wymagają regularnego czyszczenia i konserwacji. Oto błędy, które najczęściej popełnia się podczas tych czynności:
- zły dobór środków czyszczących lub zabezpieczających do rodzaju kamienia,
- pominięcie czyszczenia lub niedokładne usunięcie poprzednio nakładanych środków przed zastosowaniem nowych,
- używanie środków konserwujących niskiej jakości,
- niezastosowanie środków antypoślizgowych.
Konserwacja kamiennych posadzek ma na celu zabezpieczenie kamienia przed nasiąkaniem wodą, brudem i tłuszczem. Ma też ożywić kolor i chronić przed niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Ponieważ jednak kamień ma gładką powierzchnię, powinien być też traktowany środkami antypoślizgowymi. Dzięki temu posadzka jest nie tylko zadbana, ale i bezpieczna.
Co zrobić, kiedy konserwacja nie wystarczy?
Oczywiście po latach użytkowania w posadzkach kamiennych pojawiają się mniejsze lub większe ubytki, a ich powierzchnia matowieje. Kiedy tak się stanie, zwykłe zabiegi konserwacyjne nie wystarczą, żeby przywrócić im pierwotny wygląd. Jest to moment, na wykonanie renowacji posadzki. Zabieg ten obejmuje:
- czyszczenie,
- szlifowania,
- polerowanie,
- uzupełnianie ubytków,
- krystalizację,
- konserwację z impregnacją,
- zabezpieczenie antypoślizgowe.
Po przeprowadzeniu tych czynności posadzka znowu staje się gładka i zachwyca połyskiem. Prócz tego, jest solidnie zabezpieczona na kolejne lata. Dzięki temu przez długi czas wystarczy ją tylko regularnie czyścić i konserwować.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana