Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Najważniejsze etapy budowy domu
Wznoszenie budynku to proces wieloetapowy. Często jedna ekipa budowlana przygotowuje fundamenty, inna zajmuje się budową domu do stanu surowego otwartego, a jeszcze inna wykonuje prace wykończeniowe. Dowiedz się, z jakich etapów składa się całe przedsięwzięcie i o czym powinniśmy pamiętać w trakcie realizacji inwestycji.
Budowa domu to poważne przedsięwzięcie
Gdy kupimy działkę, opracujemy projekt, zorganizujemy fundusze i zdobędziemy wszystkie potrzebne pozwolenia, możemy w końcu zabrać się za budowę wymarzonego domu. Musimy jednak mieć świadomość, że jest to skomplikowany i wieloetapowy proces. Fachowcy z firmy zajmującej się budową domów Garant-Bud z zachodniopomorskiego uspokajają jednak, że gdy powierzymy najważniejsze prace doświadczonym specjalistom, cała inwestycja zostanie zrealizowane szybko i sprawnie, a efekt końcowy z pewnością spełni wszystkie nasze oczekiwania.
Przeczytaj również: Jak krok po kroku przebiega wyburzanie budynków?
Podstawowe etapy procesu budowy
Aby lepiej zorganizować prace, budowa domu najczęściej podzielona jest na etapy. Fachowcy wyróżniają zazwyczaj cztery podstawowe etapy inwestycji:
stan zerowy obejmuje wszystkie prace, które mają doprowadzić do rozpoczęcia budowy, np. wyrównanie i ogrodzenie działki, wykop i wykonanie fundamentów;
Przeczytaj również: Jakie kominki określa się jako tzw. kozy?
budowa domu do stanu surowego otwartego polega z kolei na m.in. postawieniu ścian zewnętrznych i wewnętrznych, wykonaniu stropów i schodów żelbetowych oraz położeniu dachu;
w kolejnym etapie dąży się do osiągnięcia stanu surowego zamkniętego, w tym celu wykonuje się na przykład instalację elektryczną, sanitarną i gazową, wylewa się posadzkę, kładzie się tynki wewnętrzne oraz montuje się okna, drzwi zewnętrzne i parapety;
na sam koniec do wykonania pozostają prace wykończeniowe, do których zaliczamy przykładowo malowanie ścian, montaż urządzeń grzewczych, instalację gniazdek elektrycznych czy położenie płytek i paneli.
Niektóre etapy inwestycji, szczególnie te początkowe, powinny zostać zrealizowane przez profesjonalną ekipę budowlaną. Na szczęście, gdy szukamy firm zajmujących się budową domów do stanu surowego otwartego w województwie zachodniopomorskim, możemy znaleźć solidnych wykonawców. Warto stawiać na przedsiębiorstwa cieszące się dobrą opinią, gdyż wzniesienie domu to inwestycja długoterminowa, na której nie należy oszczędzać.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana