Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Panele czy płytki ze szkła - na co się zdecydować?

Ściany kuchenne zazwyczaj wyłożone są tradycyjnymi płytkami (ceramicznymi lub szklanymi). Ostatnimi czasy pojawiło się nowe, coraz popularniejsze rozwiązanie – panele ze szkła hartowanego. To doskonała opcja dla rodzin, które cenią szybkość montażu, wygodę, niechęć do częstego sprzątania ścian. Czy panele szklane są naprawdę dobrą decyzją?
Czym są panele szklane?
Panele szklane składają się z kilku warstw (klejonych za pośrednictwem folii lub żywicy). Cechują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne (np. stłuczenia i zarysowania) oraz termiczne, wysokie temperatury, wilgoć. Szkło hartowane (lacobel), z którego powstają profesjonalne panele szklane, powstają zazwyczaj w procesie obróbki szkła metodą termiczną.
Omawiając panele szklane, warto zastanowić się dłużej nad cechami szkła lacobel. Zazwyczaj jest ono dostępne w kilku wariantach (jako przezroczysta lub półprzezroczysta powierzchnia, z dodatkiem grafiki lub wkładem dekoracyjnym). Przezroczyste panele szklane można zamontować na jakimś materiale, np. ścianie z cegły. Takie rozwiązanie pozwala zabezpieczyć i wyeksponować ową powierzchnię. Półprzezroczysty lacobel wygląda niczym szkło mleczne lub przypomina pękniętą szybę. Wkładem dekoracyjnym mogą być np. suszone liście, które umieszcza się między dwiema płytami szklanymi. Sytuacja podobnie prezentuje się z grafikami, które naklejane są z dwóch stron na szkło.
Osoby zainteresowane szklanymi panelami powinny zainwestować w szkło dekoracyjne do kuchni marki Colorimo.
Czym charakteryzują się płytki do kuchni?
Tradycyjne płytki kuchenne są mniej wydajne niż szklane, dekoracyjne panele. Największa zaleta to niższa cena, co przeważa wśród rodzin dysponujących mniejszymi funduszami. Warto pamiętać, że demontaż i montaż płytek jest dość czasochłonny. Wielu domowników skarży się na trudność w wyczyszczeniu tradycyjnych płytek kuchennych – największy problem to fugi, w których nieraz osadza się odpryskujący tłuszcz, grzyb.
Dlaczego warto wybrać szklane panele aniżeli płytki?
Rosnąca popularność szklanych paneli nie bierze się znikąd – ich dekoracyjność, elegancja i estetyka powoduje, że stanowią idealny wybór dla bardziej wymagających rodzin ceniących wygodę. Wbrew pozorom szkło jest bezpieczniejsze dla małych dzieci – jeśli dojdzie do naruszenia integralności panelu, nie rozbryźnie się on we wszystkie strony. Roztrzaskane kawałki zostaną umieszczone w ryzach dzięki specjalistycznej folii, zakrywającej lacobel. Sytuacja prezentuje się inaczej w przypadku tradycyjnych, ceramicznych płytek.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana