Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Panele fotowoltaiczne, czyli ekologia i ekonomia na co dzień

Instalacje fotowoltaiczne już od kilku lat są bardzo popularnym rozwiązaniem montowanym zarówno w domach prywatnych, jak i gospodarstwach rolnych oraz w dużych firmach. Obecnie ze względu na rosnące ceny prądu są jeszcze chętniej wybierane przez właścicieli budynków. Jednak poza aspektami ekonomicznymi ważne są również te ekologiczne. Dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie? Podpowiadamy.
Ekonomia instalacji fotowoltaicznej
Panele fotowoltaiczne to inwestycja, która na początku wymaga pewnego wkładu własnego. W tym przypadku jest to zakup całej instalacji, a także jej profesjonalny montaż. Czasami dodatkowo konieczne jest przyłączenie energetyczne, a także wymiana liczników. Obecnie jednak nie trzeba wszystkich tych wydatków pokrywać z własnych środków, ponieważ istnieją różnego rodzaju programy, które dofinansowują kupno fotowoltaiki.
Przeczytaj również: Jak zredukować koszty ogrzewania domu?
Kiedy fotowoltaika zostanie już uruchomiona, wówczas zaczyna wytwarzać energię elektryczną, która wykorzystywana jest do zasilania urządzeń w gospodarstwie domowym lub firmie. Jest to więc realna oszczędność pieniędzy, które musiałbyś zapłacić elektrowni. Biorąc pod uwagę obecną inflację i rosnące ceny energii, jest to bardzo ważny aspekt.
Przeczytaj również: Czym różnią się panele monokrystaliczne od polikrystalicznych?
Wiadomo, że sam uzysk energii jest uzależniony od warunków pogodowych, dlatego też najwięcej mocy wytwarzane jest w cieplejszych miesiącach. Mimo to cały ten czas instalacja przynosi znaczące korzyści energetyczne. Dodatkowo koszty jej eksploatacji są bardzo niskie, ponieważ panele mogą działać 25 lat, a nawet dłużej.
Przeczytaj również: Jak dbać o panele fotowoltaiczne?
Ekologia instalacji fotowoltaicznej
W dzisiejszych czasach, kiedy globalne ocieplenie jest realnym problemem, który dotyka każdą osobę, warto również przeanalizować aspekty ekologiczne instalacji fotowoltaicznej oferowanej np. przez firmę Adviser Solutions. Przede wszystkim pozwala ona na obniżenie ilości generowanego dwutlenku węgla. Dodatkowo ze względu na to, że budynek nie pobiera energii z elektrowni, zmniejsza ślad węglowy i zanieczyszczenie powietrza.
Nie od dziś wiadomo, że elektrownie w Polsce w większości wykorzystują nieodnawialne źródła energii, które są przyczyną zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby.
Dodatkowo sama instalacja nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla środowiska naturalnego. Nie generuje głośnych dźwięków. Wyposażona jest w wentylator, którego poziom hałasu nie przekracza 45 decybeli. Jest więc słyszalny tylko w pobliżu urządzenia, w odległości nie większej niż 1 m.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana