Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Pompa ciepła plus fotowoltaika – połączenie idealne?

Jednymi z największych wydatków przesądzających o kosztach utrzymania budynku są kwoty płacone za wytwarzanie ciepła potrzebnego do jego ogrzania oraz rachunki za zużywaną energię elektryczną. Istnieją jednak możliwości, pozwalające znacząco je ograniczyć, a przy tym zmniejszyć lub nawet wyeliminować swój wpływ na środowisko naturalne. Znakomitym rozwiązaniem jest montaż pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych.
Dlaczego warto korzystać z pompy ciepła?
Tradycyjne metody pozyskiwania energii cieplnej wiążą się ze spalaniem paliw kopalnych i powodują większą lub mniejszą emisję CO2, tlenków siarki i azotu, a także innych szkodliwych substancji do środowiska. Poza wytwarzanymi zanieczyszczeniami korzystanie z węgla, drewna, gazu lub oleju okazuje się też kosztowne z uwagi na ich wciąż rosnące ceny. Stosowanie takiego źródła ogrzewania łączy się też z uciążliwymi czynnościami obsługowymi. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja, gdy użytkownik zdecyduje się na korzystanie z pompy ciepła.
Pompa ciepła to urządzenie, pozwalające na pozyskiwanie energii zgromadzonej w otoczeniu, np. w wodzie, powietrzu lub ziemi. Największą popularnością cieszą się gruntowe pompy ciepła w Chorzowie, które pobierają energię dzięki wymiennikom zakopywanym poniżej głębokości przemarzania, gdzie grunt ma zawsze dodatnią temperaturę. Częstym wyborem są też pompy powietrzne, mogące działać przez niemal cały rok, poza okresami silnych mrozów. Urządzenia tego typu są w stanie pobrać nawet niewielką ilość energii, a przy wykorzystaniu sprężarki skondensować ją, po czym wykorzystać do ogrzania wody krążącej w instalacji c.o. przy zużyciu niewielkiej ilości energii elektrycznej. Pomoc w dobraniu odpowiedniego do potrzeb systemu można uzyskać, korzystając z usług firmy specjalizującej się w ich sprzedaży i instalacji np. grundinstalacje.pl.
Co można zyskać dzięki fotowoltaice?
Sposobem na pozyskiwanie tańszego prądu jest montaż paneli fotowoltaicznych. W zależności od nasłonecznienia oraz właściwego ustawienia montowanych ogniw mogą one zagwarantować zaspokajanie większości potrzeb energetycznych. Pozyskiwanie energii w niższej cenie i uniezależnienie się od jej dostawcy możliwe jest dzięki instalacji akumulatorów gromadzących prąd. Użytkownicy paneli fotowoltaicznych mogą również przekazać nadwyżki wytwarzanego prądu do sieci oraz uzyskać z tego tytułu zniżki.
Zarówno montaż pompy ciepła, jak i paneli oznacza duże oszczędności w kosztach użytkowania budynku, wiąże się jednak z zakupem właściwych urządzeń. Jest to ważne, ponieważ od dopasowania pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych do zapotrzebowania na energię zależy nie tylko komfort użytkownika, ale także okres, w jakim inwestycja się zamortyzuje.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana