Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Praktyczne sposoby na tanie ocieplanie
W ostatnich miesiącach ceny prądu dramatycznie rosną, a analitycy podkreślają, że to nie musi być koniec podwyżek, mimo że ceny energii elektrycznej przebijają kolejne rekordowe poziomy. Taka sytuacja martwi szczególnie tych, którzy wykorzystują prąd do ogrzewania swoich domów. Dobrym rozwiązaniem będzie ocieplenie budynku i zmniejszenie zapotrzebowania obiektu na energię. Prezentujemy najpopularniejsze sposoby na tanie ocieplanie.
Jakie są najpopularniejsze metody ocieplenia domu?
Aby poprawić budżet domowy i płacić zdecydowanie niższe rachunki, należy skutecznie zaizolować budynek, aby ciepło nie przedostawało się na zewnątrz przez nieszczelne fragmenty. W związku z tym należy wybrać takie materiały, które nie tylko doskonale poradzą sobie z izolacją przed zimnem, ale i skutecznie powstrzymają „ucieczkę” ciepła z mieszkania. W artykule przedstawiamy najważniejsze metody podwyższenia komfortu cieplnego w domu.
Ile kosztuje ocieplenie domu styropianem i wełną?
Tradycyjnym materiałem izolacyjnym jest styropian. Wyróżnia się przede wszystkim dość niskimi cenami, choć mogą one się zmieniać w zależności od współczynnika przewodzenia ciepła. Im niższy, tym materiał ma lepsze właściwości izolacyjne, przez co cena będzie zdecydowanie wyższa. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto wybrać płyty zawierające dodatki uszlachetniające, które wpłyną na lepszą termoizolacyjność.
Innym popularnym materiałem jest wełna mineralna, która charakteryzuje się podobnym współczynnikiem przewodzenia ciepła co styropian. Gwarantuje ona lepszą izolację akustyczną i wysoką odporność na ogień. Niestety, jest droższa niż styropian, a jej duża waga powoduje, że koszt robocizny też będzie wyższy.
Czy docieplanie budynków farbami jest tanie?
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia powłoki termoizolacyjnej. To produkty wysoce specjalistyczne, umożliwiające sprawne docieplanie budynków farbami termicznymi. Swoje działanie opierają na zastosowaniu specjalnych mikrosfer, które zwiększają opór cieplny. Ich działanie można porównać do styropianu, gdzie spienione granulki polistyrenu tworzą strukturę komórkową, zatrzymującą ciepło. Jak tłumaczą eksperci w dziedzinie taniego ocieplania, to właśnie mikrosfery pełnią podobną funkcję co granulki w styropianie. Masy termiczne, nanoszone za pomocą profesjonalnego sprzętu, to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego docieplenia wełną lub styropianem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana