Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Rodzaje wsporczych konstrukcji stalowych
Stalowe konstrukcje wsporcze gwarantują duży poziom bezpieczeństwa, łatwą i szybką instalację. Są także kompatybilne z innymi systemami i dają możliwość zastosowania nietypowych rozwiązań wraz z tworzeniem rozbudowanych struktur spełniających standardy bezpieczeństwa. Składają się ze szkieletów prętowych. W jakich formach występują?
Czym się wyróżniają stalowe konstrukcje wsporcze?
Konstrukcje wsporcze ze stali występują w formie szkieletowej (prętowej). Mają postać pełnościenną lub kratową i stosowane są do wznoszenia hali i magazynów. Spełniają także funkcję szkieletu wewnętrznego i wspomagającą konstrukcje dachowe. Sprawdzają się do produkowania innych przemysłowych elementów takich, jak estakady, maszty, wieże czy rurociągi. Wsporcze konstrukcje stalowe to obiekty i elementy konstrukcyjne do podtrzymywania lub do umocowania pozostałych elementów budowli/ obiektów. Mogą to być części przytwierdzone do większych budynków takie jak wsporniki osadzone na ścianach budynków lub elementy ustawione na konstrukcji nośnej mostów. Często konstrukcje wsporcze ze stali występują jednak samoistnie – osadzone bezpośrednio lub za pomocą fundamentów w gruncie. Wtedy są to słupy elektroenergetyczne.
Przeczytaj również: Co cechuje carporty stalowe, czyli wolnostojące stanowiska postojowe?
Do czego służą stalowe konstrukcje wsporcze?
Stalowe konstrukcje wsporcze dzieli się ze względu na funkcjonalność, kształt oraz układ prętów. Pod kątem funkcjonalności wyróżnia się konstrukcje przelotowe, odciągowe narożne, odporowe, skrzyżowaniowe, krańcowe lub rozgałęźne. Te pierwsze służą tylko do przejęcia oddziaływań zewnętrznych pionowych i poziomych poprzecznych. Konstrukcje odciągowe natomiast wytrzymują naprężenia wzdłużne. Kształt konstrukcji wsporczych – kratownicy – przyjmuje głównie formę WN lub NN. Warto jednak pamiętać, że pręty dają się kształtować w przeróżny sposób, a kształt linii powinien spełniać warunki narzucane przez wytrzymałości mechaniczne i elektryczne. Dlatego producent konstrukcji stalowych Zakład Szyszka z Sapieżyna, cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów.
Dlaczego warto stosować stalowe konstrukcje wsporcze?
Stalowe konstrukcje wsporcze odgrywają bardzo istotną rolę – przenoszą obciążenia obiektów i podtrzymują elementy konstrukcyjne. Przy ich produkcji i projektowaniu należy uwzględniać wszelkie naprężenia budowli, parcie wiatru, zmianę naprężeń przy różnych temperaturach, zmianę ciężaru obiektu oraz sił działających na skutek czynników atmosferycznych. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać profesjonalne firmy, które wykonują i montują konstrukcje wsporcze.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana