Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
Top 4 materiałów, niezbędnych na placach budów
Place budów muszą być dobrze zaopatrzone – ważne jest jednak, aby materiał był dostarczany adekwatnie do aktualnego zakresu prac. Na dużym placu budowy można przechowywać materiały potrzebne do kolejnych etapów robót, ale sytuacja komplikuje się, gdy inwestor nie dysponuje wolnym terenem. Sprawdźmy zatem, w jakie materiały koniecznie trzeba się zaopatrzyć.
Chemia budowlana
Bez wątpienia różne preparaty niezbędne są na każdym etapie budowy. Do tej obszernej kategorii zalicza się wyroby cementowe, czyli tynki i zaprawy oraz kleje do betonu, kleje montażowe i uniwersalne, a także farby i impregnaty. Chemia budowlana używana jest zarówno podczas prac związanych ze wznoszeniem budynku, jak i podczas późniejszych prac wykończeniowych. Bogaty wybór artykułów z tej kategorii oferuje hurtownia materiałów budowlanych Log-Bud funkcjonująca na obszarze wschodniej Polski.
Przeczytaj również: Zalety stosowania wełny mineralnej w izolacji budynków
Płyty OSB
Te produkty drewnopochodne charakteryzują się wszechstronnością zastosowania. Są wytrzymałe i trwałe, a więc używa się ich zarówno jako elementów konstrukcyjnych, jak i wykończeniowych. Co więcej, występują w różnych wymiarach – o czym świadczy asortyment wspomnianej hurtowni budowlanej z Białegostoku. Płyty OSB mogą być jedno lub wielowarstwowe, przy czym najczęściej stosowane są płyty trójwarstwowe.
Przeczytaj również: Co zalicza się do chemii budowlanej?
Wełna mineralna
Do materiałów o dość wszechstronnym zastosowaniu należy także wełna mineralna – służy przede wszystkim do ociepleń budynku, na przykład izolacji poddasza, a także do wygłuszania ścianek działkowych z płyt kartonowo-gipsowych. Wełna mineralna wskazuje bardzo dobre właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne. Najczęściej wykorzystywane są wełna skalna i szklana. Ta pierwsza powstaje z bazaltu lub innego kamienia naturalnego a wełna szklana zawiera piasek kwarcowy i stłuczkę szklaną. Wełna występuje w formie płyt, mat lub granulatów.
Przeczytaj również: Dlaczego warto kupić chemię budowlaną od producenta PCI BASF?
Materiały elewacyjne
Wykończenie elewacji to niezbędny etap budowy lub remontu domu. Na każdym placu budowy powinny się zatem znaleźć siatki i listwy elewacyjne. Siatki to element zbrojeniowy stosowany w celu ochrony fasady przed uszkodzeniami mechanicznymi. Siatki podtynkowe najczęściej powstają z włókna szklanego.
Narożniki wykończeniowe
Jest to niezbędny element konstrukcji z suchej zabudowy. Mają za zadanie chronić konstrukcję ścian działowych przed uszkodzeniami. Aluminiowe narożniki z siatką umożliwiają dowolne wykończenie ściany, na przykład po łuku. Używa się ich głównie na krawędziach oraz w newralgicznych miejscach, takich jak otwory drzwiowe i okienne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana