Skorzystałeś z usług specjalisty budowlanego? Podziel się swoimi doświadczeniami, oceń i zostaw komentarz. Twoja opinia stanowi cenny materiał poglądowy dla reszty odwiedzających nas osób. Postaraj się aby była obiektywna, uwzględnij wszystkie wady oraz zalety. Pamiętaj - na najbardziej negatywną ocenę zasługują jedynie skrajne przypadki braku profesjonalizmu, a o przeszkodach we współpracy czasem decyduje siła wyższa. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy opinii i zachęcamy do zapoznania się z komentarzami innych użytkowników.
W jakich typach prac sprawdza się koparko-ładowarka?
Do prac budowlanych wykorzystywane są różnego rodzaju maszyny i sprzęty. Jedną z popularniejszych maszyn na placu budowy jest koparko-ładowarka. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej charakterystyce tej maszyny oraz tym, do jakich typów prac sprawdzi się najlepiej. Podpowiemy również, skąd można koparko-ładowarkę wypożyczyć.
Koparko-ładowarka – krótki opis maszyny
Koparko-ładowarka to jedna z popularnych maszyn, wykorzystywanych w szeroko pojętych robotach ziemnych. Jak sama nazwa wskazuje, maszyna spełnia zarówno funkcje koparki, jak i ładowarki. Umożliwia to wykonywanie różnych czynności budowlanych bez potrzeby sięgania po dodatkowe maszyny. Koparko-ładowarka ma zazwyczaj konstrukcję traktora, wyposażonego w kabinę oraz układy robocze. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych maszyn budowlanych, jakie można wypożyczyć w takich firmach, jak np. Emtech. Na wysięgniku koparko-ładowarki najczęściej znajduje się łyżka, umożliwiająca nanoszenie i przenoszenie materiału, np. piasku. Jednak poza łyżką, na koparko-ładowarkach mogą znajdować się także frezarki, chwytak, młot wyburzeniowy czy rozdrabniacz.
Przeczytaj również: Zastosowanie koparko-ładowarek na placach budów
Warto wiedzieć, że w naszym kraju koparko-ładowarki mogą obsługiwać wyłącznie osoby z pozytywnym wynikiem sprawdzianu przeprowadzanego w Instytucie Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Aby taki test zdać, należy wcześniej przejść właściwe szkolenie. Trzeba jednak pamiętać, że posiadanie uprawnień do pracy z koparką nie oznacza, że operator może obsługiwać również koparko-ładowarkę – obowiązują tutaj inne uprawnienia i nie można tego mylić.
Do jakich prac sprawdzi się koparko-ładowarka?
Jak wspomnieliśmy już wcześniej, koparko-ładowarka to bardzo uniwersalna maszyna budowlana, dzięki której można wykonywać przeróżne czynności. Jedną z dziedzin, w której koparko-ładowarka znajduje zastosowanie, jest rolnictwo, w którym służy do wykonywania różnorodnych czynności na gospodarstwach. Drugą odnogą, w której sprawdzi się koparko-ładowarka, są szeroko pojęte prace budowlane, takie jak np. przygotowywanie terenów, prace porządkowe, tworzenie wykopów, remonty nawierzchni, układanie kostki, wykonywanie dróg, placów, parkingów, chodników, wykopy pod fundamenty czy prace ziemne pod systemy kanalizacyjne. Jednym z ciekawych zastosowań koparko-ładowarek, o czym być może wiele osób nie wie, jest także górnictwo. Koparko-ładowarki w kopalniach odkrywkowych umożliwiają swobodne wykonywanie prac wydobywczych i ładowniczych, które bez tego rodzaju sprzętu byłyby trudne do wykonania, a nawet niemożliwe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana